مجموع نظرات: ۰
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نوید بهره‌برداری از نیمه شمالی خط ۳ مترو ، بخش‌هایی از خط ۷ و نوسازی خط ۵ مترو را در سال ۹۳ به پایتخت‌نشینان داد.

به گزارش مهر، سیدجعفر تشکری هاشمی به تشریح برنامه‌های حوزه حمل و نقل عمومی در بخش توسعه خطوط ریلی پرداخت و گفت:در سال 93 ساخت 30 کیلومتر مترو هدف‌گذاری شده و به یاری خداوند بخش شمالی خط 3 مترو تهران از ایستگاه تقاطعی سهروردی به سمت شهرک قائم به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته معاون شهردار تهران با تصویب شورای اسلامی شهر تهران بالغ بر 2 هزار و 100 میلیارد تومان به توسعه مترو در سال 93 اختصاص یافته که با این اعتبار و اعتبار حمل و نقل عمومی در بودجه سال 93 ، 30 کیلومتر خط مترو در سال 93 به شهروندان تحویل خواهد شد.

تشکری هاشمی ادامه داد: خط 7 مترو نیز به طول 12 کیلومتر در سال 93 به بهره برداری خواهد رسید که بخش‌هایی از خیابان مولوی، هلال احمر، بزرگراه نواب و بزرگراه شهید چمران از جمله ایستگاه‌های خط 7 است که در سال جاری تحویل پایتخت نشینان می‌شود.

وی تصریح کرد: در مجموع 30 کیلومتر مترو، حدود 19 ایستگاه در سال 93 به بهره‌برداری خواهد رسید که قطارهای این خطوط همزمان با بهره‌برداری تامین خواهند شد.

به گفته تشکری هاشمی، همزمان با ساخت و ساز خطوط مترو ، خرید واگن‌ها و سفارش تولید قطعات در دستور کار قرار می‌گیرد که در زمان بهره‌برداری با مشکل تامین واگن و قطار در خطوط مواجه نشویم .

معاون شهردار تهران تاکید کرد: خط 5 مترو نیز نیازمند نوسازی است که در سال 93 نوسازی خط 5 مترو نیز آغاز خواهد شد.

تشکری هاشمی تصریح کرد: سال 93 برای ما سالی ویژه خواهد بود. چرا که پایتخت، آغاز برنامه 5 ساله‌ای را تجربه خواهد کرد که محور اصلی آن حمل و نقل عمومی است که با توجه به تاکیدات شهردار تهران و اعضای شورای شهر بر توسعه حمل و نقل عمومی، همکارانم کمر به توسعه مترو و سامانه اتوبوس های تندرو بسته‌اند.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در برنامه 5 ساله شهرداری توسعه 150 کیلومتر خطوط مترو در دستور کار قرار دارد،گفت: تهران پایتخت جمهوری ایران و به عنوان پایتخت کشوری اسلامی در منظر دید جهانی قرار دارد. ما در حوزه مدیرت شهری تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که ترافیک تهران را در شان شهروندان پایتخت نشین ساماندهی کنیم. از این رو گام‌های بلندی را برای توسعه مترو و خطوط اتوبوسرانی برخواهیم داشت.

کد خبر 254731
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز