چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: گوگل‌مپ و تصاویر ماهواره‌ای‌اش از گوشه‌و‌کنار جهان همواره شگفتی‌ساز بوده‌است و این‌بار این شگفتی را در نقطه‌ای دورافتاده در کشور مصر به تصویر کشیده‌است.

مصر

براساس گزارش فاکس‌نیوز، برخی از کاربران این منطقه را محل فرود بیگانگان فضایی تفسیر کرده‌اند، و برخی آن را دروازه‌ای به سوی جهان موازی می‌دانند، اما مارپیچ مرموزی که که در منطقه‌ای دورافتاده از بیابان مصر در نزدیکی دریای سرخ قرار گفته و گوگل‌ آن را به تصویر کشیده‌است، درحقیقت اثری هنری محیطی است که در سال 1997 ساخته شده و از آن زمان تاکنون توریست‌ها و مسافران را گمراه ساخته‌است.

مصر

این اثر هنری با وسعت 92 هزار و 903 متر مربع ساخته دست سه هنرمند بوده و نسیم بیابان نام دارد. این اثر اترکیبی از دو مارپیچ است که یکی از آنها از مخروط‌هایی عمودی و دیگری از فرورفتگی‌های مخروطی‌مانند برخوردارند. در نقشه اصلی اثر قرار بود دریاچه‌ای در مرکز این مارپیچ قرار داشته‌باشد اما تصاویر گوگل نشان می‌دهند این دریاچه درحال حاضر خالی است.

با این همه این اثر هنری دراثر وزش باد به تدریج درحال تجزیه شدن است و به ابزاری برای نمایش دادن گذر زمان تبدیل شده‌است. این اولین‌باری نیست که تصاویر گوگل‌مپ در فضای مجازی جنجال‌برانگیز شده‌است و تصاویر منتشر شده در این برنامه بارها به موضاعاتی داغ برای انتشار شایعات اینترنتی تبدیل شده‌اند.

کد خبر 251140
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار