همشهری آنلاین: عضو شورای شهر تهران گفت: متأسفانه به دلیل یک مصوبه غلط مدیریت این جایگاه‌ها در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفت که باید مجدداً مدیریت جایگاه‌های CNG به وزارت نفت بازگردد.

به گزارش فارس،علیرضا دبیر، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به جایگاه‌های CNG گفت: متأسفانه به دلیل یک مصوبه غلط مدیریت این جایگاه‌ها در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفت که باید مجدداً مدیریت جایگاه‌های CNG به وزارت نفت بازگردد.

دبیر تأکید کرد: موضوع دیگری که باید پیگیری شود بحث عوارض پسماند و نوسازی که حدود سه میلیارد تومان است که امیدواریم وزارت نفت اولین وزارتخانه‌ای باشد که بدهی‌های خود را به شهرداری تهران بپردازد.

در این جلسه همچنین معصومه آباد در چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: متاسفانه شهر تهران به دلیل توسعه نامتوازن و غیراصولی مبتنی بر شهرسازی گسترش پیدا کرده و نقاط آسیب‌زای زیادی ایجاد شده است.

وی با اشاره به خط لوله پالایشگاه تهران و انبارهای ذخیره نفت شهران در منطقه 21 اظهار داشت: امیدواریم تمهیداتی برای این منطقه در نظر گرفته شود چرا که آن زمانی که این مسئله انبارهای ذخیره نفت بوده، واحدهای مسکونی در آنجا ساخته نشده بود اما با گسترش واحدهای مسکونی وجود این انبارهای ذخیره نفت مشکلاتی را برای شهروندان این منطقه ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد:‌ در سال 88 توافقنامه‌ای بین شهرداری و وزارت نفت به امضا رسید که قرار شد این انبارها همچنین انبارهای ذخیره نفت از شهران به آبیک قزوین تغییر مسیر پیدا کند.

آباد تاکید کرد: چنانچه این اتفاق رخ ندهد در مواقع خطر و به خصوص زلزله شامل حوادث ناگواری در تهران خواهیم بود.

کد خبر 251010
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شورای شهر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز