همشهری آنلاین: دولت استرالیا چهارشنبه افشای اطلاعات شخصی هزاران پناهجو از جمله ایرانیان را تایید کرد.

اطلاعات ایرانیان پناهجو در استرالیا افشا شد

به گزارش ایرنا، اطلاعات شخصی یک سوم از 10 هزار پناهجو در استرالیا توسط اداره مهاجرت این کشور افشا شد که افشای اطلاعات این افراد نقض حریم خصوصی محسوب می‌شود.

رسانه های استرالیا اعلام کردند بسیاری از این پناهجویان در جزیره کریسمس و یا مناطق دیگر استرالیا بسر می‌برند.

افشای نام این افراد درست سه روز پس از ناآرامی‌ها در بازداشتگاه پناهجویان استرالیا در جزیره مانوس در پاپوآ گینه نو که یک کشته و 77 مجروح برجای گذاشت، انجام شده است.

گفته می‌شود اطلاعات پناهجویان بیش از 80 کشور از جمله ایران، افغانستان، سریلانکا و سوریه در این لیست وجود دارد و برخی از این افراد بیش از سه سال است به جزیره کریسمس منتقل شده‌اند.

اطلاعات پناهجویان شامل نام کامل آن‌ها، ملیت، محل اقامت و اطلاعات کشتی است که این افراد با آن به استرالیا رسیده‌اند.

اداره مهاجرت استرالیا روز چهارشنبه افشای اطلاعات شخصی همه پناهجویانی که در جزیره کریسمس و همچنین برخی پناهجویان دیگر که تحت برنامه‌های این کشور در بازداشت به سر می‌برند را تایید کرد.

این اداره وقوع چنین رخدادی را ناخواسته معرفی کرده است.

ˈپائول پاورˈ رییس شورای پناهجویان استرالیا گفت: کاملا غیرقابل باور است که اطلاعاتی از این دست افشا شوند. این اطلاعات کاملا محرمانه هستند.

افشای اطلاعات پناهجویانی که استرالیا همواره بر خروج آن‌ها از این کشور تاکید کرده است، شرایط بازداشتگاه‌های پناهجویان را بیش از پیش بحرانی کرده است.

سیاست‌های سختگیرانه دولت ˈتونی ابوتˈ در قبال پناهجویان هر چند روند واردشدن پناهجویان را به این کشور کاهش داده است، اما از سوی دیگر اعتراض فعالان حقوق بشر به این رویه را بدنبال داشته است.

استرالیا طبق سیاست جدید خود پناهجویان را به جزایر دور افتاده این کشور می‌فرستد یا اینکه قایق پناهجویان را مجبور به بازگشت به اندونزی می‌کند.

طبق گزارش‌های محلی از ماه گذشته تاکنون بیش از شش نوبت آب‌های سرزمینی اندونزی توسط گشت‌های دریایی استرالیا مورد تعرض قرار گرفته است.

کد خبر 250299
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز