سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: محققان یک شرکت آمریکایی با استفاده از پشتوانه مالی یکی از ثروتمندترین مردان آسیا توانستند تخم‌مرغ مصنوعی بسازند.

تخم مرغ مصنوعی ساخته شد

به گزارش ایرنا، این تخم مرغ مصنوعی که از گیاهان ساخته شده است می‌تواند در انواع غذاها از جمله کیک و سس مایونز به جای تخم مرغ معمولی مورد استفاده قرار گیرد.

این تخم مرغ در حال حاضر در نوعی سس مایونز در آمریکا به فروش می‌رسد و این شرکت در نظر دارد فروش این تخم مرغ را جهانی کند.

این شرکت 23 میلیون دلار برای تولید این تخم مرغ مصنوعی هزینه کرده است.

هدف اصلی از ساخت این تخم مرغ جایگزین کردن حیوانات با گیاهان است.

در ساخت این تخم مرغ از گیاهانی استفاده شده است که به آسانی رشد کرده و زمانی که با هم مخلوط می‌شوند، طعم طبیعی، ارزش غذایی و خواص تخم مرغ طبیعی را داشته باشند.

برای ساخت این تخم مرغ از 12 گونه گیاه از جمله یک نوع نخود که در حال حاضر به طور گسترده‌ای در کانادا رشد می‌کند، همچنین نوعی لوبیا از جنوب آسیا استفاده شده است.

به گفته کارشناسان با افزایش جمعیت در جهان، روش‌های نوین و اختراعاتی این چنین که کارآمد بوده و سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند می‌تواند کیفیت زندگی را افزایش دهد.

این شرکت آمریکایی که Hampton Creek نام دارد با استفاده از پشتوانه مالی لی کا- شینگ یکی از ثروتمندترین مردان آسیا این تخم مرغ مصنوعی را ساخته است.

کد خبر 250150
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تغذیه و آشپزی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز