همشهری آنلاین: رئیس سازمان انرژی اتمی گفت : امیدواریم کشورهای ۱+۵ پیام ملت را دریافت کرده باشند و از فرصت تعامل با ایران استفاده کنند.

علی اکبر صالحی در مراسم گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که با حضور تعدادی از روسای نمایندگی های سیاسی و خبری مقیم تهران در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، افزود: ما ملتی هستیم که در 35 سال گذشته با تنگناها ومشکلاتی روبرو بودیم اما باوجود همه این مشکلات توانستیم بر سختی ها فائق بیاییم .

وی گفت: امروز در فرایند مذاکره با 5 کشور عضو شورای امنیت هستیم که این موضوع نتیجه مقاومت 35 سال گذشته است .

صالحی افزود : شما می توانید کشورهای منطقه را مشاهده کنید، جنگی را بر ما تحمیل کردند، حال ببینید سایر کشورها در چه وضعی هستند و ما در چه وضعیتی ؟

وی گفت : ناظران بی طرف بیان می کنند که ایران جزء‌ معدود کشورهایی است که دارای بالاترین دستاوردهای علمی است و همچنین در این موضوع در میان کشورهای مسلمان دستاوردهای منحصر به فردی دارد و هیچ کدام از آنها نتوانسته اند دراین باره با ایران برابری کنند.

صالحی افزود: ایران نوع جدیدی از حکمرانی را ارائه و قابلیت های اجرایی آن را نیز ثابت کرده است، حکمرانی که هم به امور دنیوی و همچنین به امور معنوی می پردازد .

وی گفت : ملت ما در چند سال گذشته حماسه های بزرگی را به نمایش گذاشته است که آخرین آنها انتخابات ریاست جمهوری در خرداد امسال بود.

صالحی افزود : به رغم تنگناهای اقتصادی شاهد حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری بودیم و با روی کار آمدن دولت جدید چشم انداز جدیدی در روابط بین الملل داریم و ایران دیپلماسی گسترده ای را شروع کرده است.

وی گفت : امیدواریم کشورهای 1+5 پیام ملت را دریافت کرده باشند و از این فرصت برای تعامل با ایران استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، صالحی گفت : آنچه که ما انتظار داریم و توصیه می کنیم این است که حق ایران به رسمیت شناخته شود، با ایران برای تسکین شرایط بد اقتصادی جهان همکاری کنید و همچنین با ایران تعامل و در این باره ان پی تی را تقویت کنید .

وی افزود : اگر موضوع هسته ای حل و فصل شود قطعا ان پی تی تقویت می‌شود و این به نفع ما ، آنها و جامعه بین‌المللی خواهد بود .

به گزارش واحد مرکزی خبر، صالحی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود : ما با انقلاب اسلامی به دنبال آزادی و اصول اخلاقی بودیم و نمی خواستیم در مدار سیاسی ابرقدرتها باشیم.

وی گفت : با این انقلاب ما می توانیم ادعا کنیم که رنسانس ایجاد و به اصول اخلاقی کمک کردیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: ملت ما به گذشته خودش مفتخر است ودر مقاطع مختلف نیز ظرفیت های خودش را به دنیا و بشریت نشان داده است

کد خبر 249773

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار