همشهری آنلاین: سفیر سوئیس در پی تحریم برخی شرکت‌های ایرانی توسط آمریکا به وزارت امور خارجه احضار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی تحریم برخی شرکت های ایرانی توسط دولت آمریکا و طرح برخی ادعاهای بی اساس در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، سفیر سوئیس بعنوان حافظ منافع دولت آمریکا در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد.

مدیرکل آمریکای شمالی وزارت امور خارجه در ملاقات سفیر سوئیس، اقدام دولت آمریکا و برخی اظهارات مکرر مقامات این کشور را مغایر روح "برنامه اقدام مشترک" ژنو دانست و تاکید نمود: ادعاهای واهی مطرح شده در بیانیه وزارت خزانه داری صرفا نشان دهنده سردرگمی دولت آمریکا در تعیین موضع خود نسبت به مسائلی مانند تروریزم است. افکار عمومی بین المللی براساس واقعیات عینی، جمهوری اسلامی ایران را از بزرگترین قربانیان تروریزم می داند. شهادت ده ها هزار شهروند ایرانی و شهادت دیپلمات های ایرانی در یمن، عراق، افغانستان و بیروت موید این موضوع است.

لذا موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص ضرورت مبارزه با این پدیده شوم روشن است و آمریکا با حمایت آشکار از گروه های تروریستی در منطقه ، در موقعیتی نیست که اینگونه اتهام را متوجه جمهوری اسلامی ایران بنماید. بر این اساس ادعاهای مطرح شده را بشدت رد و محکوم می‌کنیم.

سفیر سوئیس پس از استماع مطالب اظهار داشت مطالب را در اولین فرصت به دولت آمریکا منتقل و هرگونه نتیجه را به اطلاع خواهد رساند

کد خبر 249177
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز