گروه حوادث: اعضای ۲ خانواده که در جاده‌ای تاریک و یخبندان در محاصره گرگ‌ها گرفتار شده بودند، با تلاش امدادگران هلال احمر نجات یافتند.

wolf

ساعت 17چهارشنبه گذشته مردی با سازمان هلال احمر تکاب در استان آذربایجان‌غربی تماس گرفت و گفت که ماشین آنها و خانواده دیگری در جاده تکاب -بیجار در برف گرفتار شده و به محاصره گرگ‌ها درآمده‌اند.پس از این تماس، تیمی از امدادگران برای نجات جان این دو خانواده راهی محل حادثه شدند. جعفر سعیدی، رئیس جمعیت هلال احمر تکاب در گفت‌وگو با همشهری گفت: جاده تکاب - بیجار یک جاده میانبر از زنجان به تکاب بوده و صعب‌العبور است.

همچنین با توجه به یخبندان و سرمای شدید عبور و مرور در آنجا به سختی صورت می‌گیرد. وی ادامه داد: طبق گفته‌های تماس‌گیرنده، 2خانواده در جاده و محاصره گرگ‌ها گرفتار شده بودند که خودروی یکی از آنها دچار نقص فنی شده و خودروی دیگر نیز به‌خاطر نداشتن زنجیرچرخ قادر به ادامه حرکت نبود. با توجه به صعب‌العبور بودن مسیر، 3.5 ساعت طول کشید تا خودروهای امدادگران به محل حادثه که در 100کیلومتری شهرستان تکاب بود، رسیدند.

سعیدی تصریح کرد: هر دو خودروی پرشیا و مزدا از تهران راهی تکاب شده بودند که در خودروی پرشیا راننده به همراه همسر و فرزندش و در خودروی مزدا نیز زوج جوانی حضور داشتند. این در حالی بود که تعدادی گرگ آنها را محاصره کرده بودند و همین مسئله باعث شده بود که آنها وحشت کنند و نتوانند برای استفاده از زنجیر چرخ و رفع نقص فنی از ماشین پیاده شوند. وی گفت: با رسیدن خودروهای هلال احمر، گرگ‌ها فراری شدند و امدادگران توانستند با استفاده از زنجیر چرخ و تجهیزات دیگر 2خودرو را به شهرستان تکاب برسانند. بدین‌ترتیب اعضای 2خانواده از سرما و محاصره گرگ‌ها نجات یافتند.

کد خبر 249025
منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها