سه‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۴
۰ نفر

گروه حوادث: مرد چوپان برای نجات گوسفندانش با سازمان هلال احمر تماس گرفت و به دروغ گفت که همراه ۶ چوپان دیگر در خطر مرگ قرار گرفته است.

این مرد روز دوشنبه درحالی‌که به‌شدت هراسان نشان می‌داد با هلال احمر شهرستان صومعه‌سرا تماس گرفت و گفت که در ارتفاعات لیفشاگر گرفتار شده است. وی چند دقیقه بعد مجددا تماس گرفت و مدعی شد که یکی از چوپانان به‌علت سردی هوا جان خود را از دست داده و دیگری نیز حالت مساعدی ندارد.

حسین درخشان، سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام این خبر به‌همشهری گفت: بعد از تماس چوپان، 2تیم امدادی به محل اعزام شدند اما بررسی‌ها نشان می‌داد که گفته‌های چوپان صحت نداشته است. او وقتی امدادگران را دید در کمال خونسردی به آنها گفت که برای نجات جان گوسفندانش چنین ادعایی را مطرح کرده است تا گوسفندانش تلف نشوند.

وی افزود: این چوپان به همراه 6 نفر دیگر برای چرای گوسفندان خود به ارتفاعات رفته بودند که در محاصره برف گرفتار شدند.
ارتفاع برف آنقدر زیاد بود که گوسفندان آنها نمی‌توانستند به چرا بپردازند. برای همین چوپان با امدادگران تماس گرفته بود تا راه باز شود و با کناررفتن برف‌ها گوسفندانش به راحتی بتوانند به چرا بپردازند.درخشان افزود: امدادگران مقداری آذوقه در اختیار چوپانان قرار دادند و پس از باز کردن راه و کنار زدن برف‌ها شرایط را برای چرای گوسفندان مهیا کردند.

کد خبر 248443
منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز