همشهری آنلاین: سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه در حال حاضر هوای ۴ منطقه از پایتخت در شرایط هشدار است، گفت: پاسداران و دروس در منطقه ۳، طی ۲۴ ساعت گذشته از آلوده ترین مناطق پایتخت بودند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، حشمت الله بسطامی با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر میانگین شاخص ذرات معلق کمتر از دونیم میکرون در پایتخت روی عدد 137 ایستاده و هوای تهران در شرایط ناسالم است.

به گفته وی، این شاخص نسبت به روز گذشته 5 واحد افزایش نشان می دهد.

بسطامی اظهار داشت: در حال حاضر غظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون در 4 منطقه از پایتخت در شرایط هشدار قرار دارد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: در حال حاضر شاخص ذرات معلق در ایستگاه پاسداران واقع در منطقه 3 پایتخت روی عدد 161، پارک رازی منطقه 11 روی عدد 158، شهرک چشمه منطقه 22 روی عدد 154 و دروس منطقه 3 روی عدد 152 ایستاده تا این مناطق را در شرایط هشدار و به ترتیب آلوده ترین مناطق تهران قرار دهد.

وی افزود: در حال حاضر سالم ترین مناطق پایتخت به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون به ترتیب شهرداری منطقه 19 باا ایستادن شاخص روی عدد 93، گلبرگ منطق 8 با یستادن شاخص روی عدد 107 و دانشگاه صنعتی شریف با ایستادن شاخص روی عدد 117 هستند.

بسطامی در پاسخ به اینکه چرا بر خلاف تصور عموم اغلب مناطقی از شمال شهر تهران جز آلوده ترین مناطق هستند یاد آور شد: پراکنش ذرات معلق بر خلاف گازهای آلاینده مانند منو اکسیدکربن که بیشتر در مناطق مرکزی و پرتردد تجمع می‌یابند از الگوی خاصی پیروی نمی‌کند و به عنوان مثال دروس و پاسداران در روزهای زیادی از سال جز آلوده‌ترین مناطق پایتخت هستند.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: در حال حاضر آلاینده منو اکسید کربن با ایستادن شاخص روی عدد 32 در شرایط پاک و آلاینده ذرات معلق کمتر از 10 میکرون با ایستادن شاخص روی عدد 70 در شرایط سالم قرار دارد.

کد خبر 245421

برچسب‌ها