چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: نشست خبری اولین آلبوم تصویری موسیقایی با تکنولوژی دالبی سوراند در ایران همزمان با انتشار سراسری این مجموعه با حضور دست اندرکاران تولید این آلبوم سه شنبه ۱۶ دی برگزار شد.

موسیقی

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد آسمانی تهیه‌کننده این آلبوم موسیقی در ابتدای نشست خبری با ارائه توضیحاتی از روند تهیه و تولید این آلبوم گفت: تمام تلاش خود را در این مدت انجام دادیم که با حضور زبده ترین کارشناسان حوزه صدا کمکی به صنعت موسیقی ایرانی در جهت ارتقای کیفیت صدا آثار موسیقایی داشته باشیم. کاری که در تهیه این آلبوم تصویری انجام گرفته کار بزرگی است که تاکنون آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفته و لازم است که این بار به اندازی وسعت و گسترشی که دارد به آن پرداخته شود.

مدیر موسسه آوای فرداد که کار تهیه این آلبوم تصویری را به عهده گرفته در ادامه صحبت‌های خود با ارائه و نمایش نمونه‌های خارجی قبلی ضبط شده در قالب تکنیک و تکنولوژی دالبی سوراند 5.1 خاطر نشان کرد: کاری که در حوزه کیفیت صدا انجام گرفته مطابق با آخرین متدهای جهانی است که در کشورهای دیگر هم هنوز به صورت انبوه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و این اتفاق بسیار ارزشمندی است که می‌تواند مقدمه ای برای فعالیت‌های گسترده دیگر در حوزه پخش صدای کنسرت‌های موسیقی نیز باشد.

آسمانی ادامه داد: در این آلبوم تصویری کلیپ‌هایی از هنرمندان صاحب نام موسیقی پاپ ایران از جمله علی تفرشی، فریدون آسرایی، شهرام شکوهی، رضا یزدانی، روزبه نعمت اللهی، مرتضی پاشایی و بنیامین بهادری با تنظیم‌های و سازبندی‌های جدید برای علاقه مندانی که دوست دارند بعد از فراغت از کار روزانه در محیطی آرام و به دور از تنش موسیقی با کیفیت بشنوند ارائه شده و از روز چهارشنبه 17 دی ماه به صورت سراسری عرضه می شود.

تهیه کننده اولین آلبوم تصویری با تکنولوژی دالبی در ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: با نگاهی کوتاه به سایت دالبی کام که سایت رسمی این تکنولوژی صداست متوجه نکته جالبی شدیم. اینکه از قول این سایت به صورت تیتر نوشته شده " انقلابی در نگرش به صدا" و با دیدن فیلم کوتاهی که در آن سایت برای نمایش عموم قرار داده شده متوجه می شویم که ما هم دقیقا از همان تکنولوژی برای تولید این اثر استفاده کرده در حالی که این ویژگی بدون دریافت هرگونه مشاوره از این شرکت با اتکا به متخصصان خودمان به دست آمده است.

فرید نوایی مدیر "مسترینگ دالبی - سوراند" این پروژه تصویری موسیقایی هم ضمن ارائه جزییات فنی این آلبوم تصویری و خدماتی که این پروژه به مخاطبان ارائه داده است ، به بیان جزییات دیگری از این آلبوم پرداخت و گفت: برای تولید این آلبوم تصویری بحث های تخصصی فراوانی با تهیه کنندگان، خوانندگان و مدیران برنامه خواننده‌های دعوت شده انجام دادیم ضمن اینکه باید از همین جا از مدیران فنی آلبوم‌های خوانندگان این پروژه تقدیر کنم که نهایت همکاری را با ما در این پروژه داشتند.

وی تاکید کرد: بدون تردید اگر حمایت های لازم از جریانی که ما به دنبال آن هستیم از ما صورت گیرد در حوزه های تئاتر و سینما هم برنامه‌هایی داریم که می‌تواند نقطه عطفی در ارتقای شعور شنیداری و دیداری تماشاگران و مخاطبان فهیم ایرانی موثر باشد.

وی ادامه داد: میکس و مسترینگ دالبی مستلزم داشتن زمان کافی است اما این نوید را می‌دهم که ما توانایی پخش زنده را هم داریم و با ارائه تمهیداتی برای هر قطعه موسیقایی می‌توانیم آن را در لحظه مدیریت کرده و به صورت دالبی سوراند با تمام ظرایف مربوط آن اجرا کنیم این در حالی است که هدف بعدی ما تجهیز سالن‌هایی است که توانایی اجرای زنده دالبی سوراند را داشته باشند و این موضوعی است که طی این ماه‌ها به شدت به دنبال تحقق آن هستیم.

فرشته ملک محمود مدیر اجرایی پروژه هم در بخش پایانی این نشست خبری خاطر نشان کرد: تمام سعی خود را کردیم تا با ارائه این آلبوم تصویری از خوانندگان محبوب موسیقی پاپ شعور فنی مخاطبان فهیم موسیقی ایرانی را نیز ارتقا دهیم.

البته غیر از خوانندگانی که دراین پروژه با ما همکاری کردند دوست داشتیم از خوانندگان دیگری چون محسن چاووشی و محسن یگانه هم برای این پروژه دعوت کنیم اما به دلیل اینکه این دو خواننده تمایلی برای تصویری شدن آثار خود نداشتند نتوانستیم از آنها استفاده کنیم اما جالب است بدانید که محسن یگانه از اولین هنرمندانی بود که آثار خود را برای تست کار به ما داد و این نکته ارزشمندی است که نمی‌توان به راحتی از آن عبور کرد.

کد خبر 245183
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز