همشهری آنلاین: عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه سفر هیات پارلمانی انگلیس با درخواست خودشان انجام می‌گیرد و تمام برنامه‌های این هیات در ایران باید بر اساس چارچوبی که مجلس مشخص می‌کند انجام بگیرد، گفت: بر اساس آن چه که تنظیم شده است هیات پارلمانی انگلیس دیداری با لاریجانی نخواهند داشت.

به گزارش مهر، شاهین محمد صادقی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر هیات پارلمانی انگلیس به ایران که به ریاست جک استراو وزیر امور خارجه سابق این کشور فردا به تهران صورت می‌گیرد، گفت: در خصوص برنامه‌های این هیات پارلمانی در جلسه اخیر هیات رئیسه بحث‌هایی صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: تبادلات و فعالیت دیپلماتیک بسیار خوب است و باید بر ظرفیت‌های مجلس و دولت برای ارتباط با دنیا و ارایه توانمندی های خودمان افزوده و از این فرصت استفاده کنیم.

عضو هیات رئیسه مجلس در ادامه افزود: البته در عین حال بایستی مراقب باشیم که در همین سفر هیات پارلمانی انگلیس به کشورمان حواشی درست نشود.

وی گفت: بر اساس چارچوب فعالیت‌های دیپلماتیک به هیات پارلمانی انگلیس که خودشان درخواست سفر به ایران را داده بودند اجازه داده شد تا به کشورمان سفر کنند.

محمدصادقی افزود: با توجه به بحث هایی که صورت گرفت قرار شد تمام برنامه های هیات پارلمانی انگلیس حتماً در چارچوب آنچه که مجلس می‌پذیرد باشد تا اتفاق ناخوشایندی مانند اقدام خودسر هیات پارلمانی اروپا رخ ندهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این هیات پارلمانی پیش از سفر خود به ایران پیش شرطی را مطرح کرده است گفت:  خیر هیچ پیش شرطی مطرح نکرده‌اند البته ما برای آنها شرط و شروط گذاشته‌ایم.

عضو هیات رئیسه مجلس در پاسخ به این سوال که آیا هیات پارلمانی انگلیس به ریاست جک استراو دیداری هم با لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواهند داشت، گفت: بر اساس آنچه که تا کنون تنظیم شده است این هیات دیداری با لاریجانی نخواهند داشت.

به گزارش مهر هیات پارلمانی انگلیس به ریاست جک استراو وزیر امور خارجه سابق انگلیس قرار است فردا به تهران سفر کنند.

پیش از این عباسعلی منصوری رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- انگلیس از دیدار لاریجانی و جک استراو به عنوان یکی از برنامه های این هیات پارلمانی خبر داده بود.

کد خبر 244722

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار