گروه حوادث: سوختن غذا بهانه‌ای شد تا مرد معتاد دست به قتل همسرش بزند.

11 آذر‌ماه سال‌جاری مسئولان بیمارستانی در پایتخت با پلیس تماس گرفتند و مأموران را در جریان مرگ مشکوک زن 17 ساله‌ای قرار دادند. بعد از این تماس، تیمی از مأموران کلانتری مسعودیه راهی بیمارستان شدندکه در تحقیقات مشخص شد 2روز پیش این زن به بیمارستان منتقل شده است. همان روز پزشکان پس از معاینه متوجه شدند که وی در اثر ضربه‌ای که به سرش وارد شده دچار مرگ مغزی شده است.

اهدای اعضا

با مرگ این زن، خانواده وی در جریان موضوع قرار گرفتند و از شهرستان راهی تهران شدند. آنها وقتی از پزشکان شنیدند که دیگر امیدی به برگشت دخترشان نیست سرانجام رضایت دادند تا اعضای بدن وی به بیماران نیازمند اهدا شود. همزمان با انجام عمل اهدای عضو، خانواده این زن راهی اداره پلیس شدند و به طرح شکایت از دامادشان پرداختند.

والدین قربانی اظهار داشتند:داماد 33ساله مان اعتیاد شدیدی به مواد‌مخدر دارد و بارها دخترمان را شکنجه داده بود. حتی چندین بار بدنش را سوزانده بود. او آنقدر بداخلاق بود که وقتی ما به خانه او زنگ می‌زدیم اجازه نمی‌داد که با دخترمان صحبت کنیم. برای همین ما مجبور می‌شدیم از شهرستان به تهران بیاییم اما با وجود این بازهم نمی‌گذاشت دخترمان را ببینیم.

خیلی نگران وضعیت او بودیم و به‌دنبال راهی می‌گشتیم تا او را از این زندگی نجات بدهیم تا اینکه از طریق یکی از بستگانمان متوجه شدیم که این مرد 9 آذر‌ماه پس از مصرف مواد با دخترمان درگیر شده و او را مورد ضرب و شتم قرار داده است. او آنقدر دخترمان را شکنجه داد تا اینکه بالاخره او را به کمای مرگبار فرستاد.

من قاتل هستم

اظهارات خانواده مقتول کافی بود تا پرونده با دستور بازپرس جنایی تهران در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی قرار بگیرد. از همان زمان مأموران تحقیقات خود را برای بازداشت شوهر مقتول آغاز کردند و در بررسی‌ها دریافتند که مرد معتاد بعد از انتقال همسرش به بیمارستان ناپدید شده است.

ردیابی‌ها برای شناسایی وی ادامه داشت تا اینکه او به کلانتری157 هاشم‌آباد رفت. وی مدعی شده که وقتی شنیده پلیس در تعقیبش است با پای خود به کلانتری آمده که بگوید بی‌گناه است. وی گفت: من هیچ مشکلی با همسرم نداشتم. همه بستگان و آشنایانمان نیز حسرت زندگی ما را داشتند.

این مرد معتاد درحالی چنین ادعایی را مطرح کردکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد این زن و شوهر اختلافات شدیدی با هم داشتند تا جایی که پیش از این مرد معتاد با چاقو همسرش را از ناحیه دست مجروح کرده و بارها وی را مورد ضرب و شتم قرار داده بود. با این شواهد، متهم چاره‌ای جز اقرار به جنایت ندید و به کارآگاهان گفت که در درگیری دست به قتل همسرش زده است. وی درخصوص جنایت گفت:روز حادثه در حال استراحت در خانه بودم و همسرم در آشپرخانه مشغول پختن غذا.

چند لحظه بعد متوجه بوی سوختن غذا شدم و همین باعث شد از خواب بیدار شوم. خیلی عصبانی شدم که همسرم غذا را سوزانده بود برای همین با وی درگیر شدم و به او سیلی زدم. بعد از آن با کمربند او را کتک زدم.وی افزود: وقتی درگیری تمام شد مواد مصرف کردم و سپس به آشپزخانه رفتم تا برای خود غذا درست کنم.

درهمین هنگام همسرم به آنجا آمد و اجازه نداد تا من غذا درست کنم. می‌گفت خودم باید غذا بپزم من که به‌شدت از دست او عصبانی بودم با قاشق داغ دستانش را سوزاندم و او را هل دادم که به زمین افتاد. وقتی دیدم حالش بد شده خیلی ترسیدم برای همین با یکی از بستگانم تماس گرفتم و با کمک او همسرم را به بیمارستان رساندیم.

سرهنگ آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت:پزشکی قانونی درگزارش خود اعلام کرده که آثار متعدد کبودی روی دستان و بدن مقتول وجود داشته که نشان می‌دهد همسر این زن بارها او را شکنجه داده است. بر این اساس قرار بازداشت موقت از سوی قاضی پرونده صادر شده و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیارماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.

کد خبر 243479

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار