همشهری آنلاین: رییس جمهوری در دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان بوشهر، گفت: قدرت های بزرگ به عجز خود در متوقف کردن پیشرفت های هسته ای صلح آمیز ایران اعتراف کرده اند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» روز دوشنبه در این دیدار به انتخابات 24 خرداد و اتخاذ سیاست تعامل سازنده با کشورهای جهان از سوی دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: این سیاست، روی آوری به واقع بینی درخصوص توانایی های ایران است.

وی یادآور شد: شما می بینید قدرت هایی که در سر، خیال از بین بردن توانایی غنی سازی ایران را می پروراندند، اکنون اعتراف می کنند که به دلیل بومی شدن این صنعت و گسترش آن، امکان جلوگیری از پیشرفت صنعتی و مقابله با غنی سازی در ایران را ندارند.

رییس جمهوری ادامه داد: ایستادگی ملت ایران و پیروی آنها از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی سرمایه کشور است و دولت با اتکای به مردم و وحدت و انسجام داخلی به وظیفه خود در مسیر حل مسایل و مشکلات کشور ادامه خواهد داد.

روحانی در ادامه به زلزله تأسف بار اخیر در این استان و آسیب دیدن مردم این مناطق در این حادثه اشاره کرد و گفت: در جریان سفر به استان بوشهر برای بازدید از مناطق زلزله زده، علاقمند بودم تا با مردم زلزله زده همه روستاها دیدار کنم؛ چرا که اساس این سفر برای ابراز همدلی با مردم و تسریع در روند کارها بود.

وی تصریح کرد: همانطور که مقرر شد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تمام موارد آسیب دیدگی را مورد بازدید قرار داده و ظرف سه هفته خسارت ها را بررسی و اولین قسط را به مردم پرداخت می کند که خوب است نمایندگان استان این مورد را پیگیری کنند.

رییس قوه مجریه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه توسعه فازهای جدید در عسلویه از برنامه هایی است که دولت نسبت به آن توجه ویژه خواهد داشت، گفت: ما برای رفع مشکلات مردم باید منابع درآمدی خود را افزایش دهیم و عسلویه مکانی است که توانایی انجام این کار را دارد.

روحانی با بیان این که تلاش بر این بوده تا از منابع مشترک نفتی و گازی به نحو مطلوبی استفاده کنیم، ادامه داد: بر اساس قولی که مسوولان در سفر اخیر به عسلویه به رییس جمهوری داده اند، با تلاش متخصصان، تا پایان دوره این دولت، توان بهره گیری ما از ذخایر مشترک در منطقه پارس جنوبی، به میزان برداشت دیگران از این منبع خواهد رسید.

وی یادآور شد: استان بوشهر به دلیل وجود ظرفیت های عظیم ملی به ویژه عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر جایگاهی مهم در حوزه انرژی یافته است.

در این جلسه اعضای مجمع نمایندگان استان بوشهر نیز مسایل و مشکلات کلان استان و موضوعات مرتبط با حوزه های انتخابی خود را مطرح کردند.

استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های استان و بکارگیری آنها در جهت رفع مشکلات مردم، ضرورت نگاه به مشکلات و برنامه ریزی در جهت استفاده بهینه از منابع تخصصی این استان مانند نفت و گاز، توجه به مباحث فرهنگی، نگاه جدی به مسائل مربوط به جوانان و رسیدگی به مناطق محروم از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

کد خبر 241909

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار