همشهری آنلاین: اولاند قرار است روز سه‌شنبه برای اولین‌بار از زمان انتخابش به ریاست‌جمهوری فرانسه در ۱۸ ماه گذشته، به اراضی اشغالی سفر کند، دیداری که به گفته دستیاران وی بر دور بعدی مذاکرات هسته‌یی در ژنو که از روز چهارشنبه آغاز می‌شود، متمرکز خواهد بود.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز جمعه در گفت‌وگو با روزنامه فیگارو گفت: ما امیدواریم که فرانسه ضعیف نشود. ما به موضع مصمم و منسجم (فرانسو اولاند، رییس‌جمهور فرانسه) در قبال موضع ایران درود می‌فرستیم.

اولاند قرار است روز سه‌شنبه برای اولین‌بار از زمان انتخابش به ریاست‌جمهوری فرانسه در 18 ماه گذشته، به اراضی اشغالی سفر کند، دیداری که به گفته دستیاران وی بر دور بعدی مذاکرات هسته‌یی در ژنو که از روز چهارشنبه آغاز می‌شود، متمرکز خواهد بود.

نتانیاهو مخالفت دولتش را با دنبال کردن تحقیقات ایران درباره چیزی که به ادعای وی می‌تواند به تولید یک سلاح هسته‌یی منجر شود، تکرار کرد و مدعی شد ایران نباید راکتورهای آب سنگین یا سانتریفیوژ که برای غنی‌سازی مواد رادیواکتیو مورد استفاده قرار می‌گیرد، داشته باشد.

بر اساس گزارش ایسنا به نقل از فیگارو، رییس‌جمهور فرانسه با لغو تحریم‌های اقتصادی علیه ایران تا زمانی که تهران تضمین‌های بیش‌تری ارائه نکرده است، مخالف است.

 

کد خبر 238834
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز