همشهری‌آنلاین: مراسم تودیع و معارفه مدیران پیشین و فعلی روابط عمومی معاونت امور هنری مراسم تودیع و معارفه کامبیز زاهدپور مدیر پیشین و ندا انتظامی مدیر جدید روابط عمومی معاونت امور هنری ارشاد برگزار شد.

ندا انتظامی

به گزارش سینماپرس مراسم تودیع و معارفه کامبیز زاهدپور مدیر پیشین و ندا انتظامی مدیر جدید روابط عمومی معاونت امور هنری ارشاد، پیش ازظهر شنبه 18 آبان‌ماه با حضور بابک دربیکی، مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این جلسه علی مرادخانی گفت: شرایط ابراز و چگونگی بروز یک پدیده در انجام آن تاثیر دارد. ممکن است انجام یک اقدام موثر به دلیل نحوه نادرست بروز آن واکنش منفی به دنبال داشته باشد به طوری که نوع خبری که از یک موضوع درج می‌شود برخی مواقع واکنش‌های مختلف را ایجاد می‌کند.

او با بیان این‌که انتظار امروز جامعه از ما با سال‌های پیش کاملا متفاوت است، ادامه داد: حوزه هنر و فرهنگ حوزه انسان‌هایی است که پول و امکانات ندارند اما تقاضاهای بسیار و مطالبات فراوانی از مجموعه دولت دارند که باید دید چگونه می‌توان به این تقاضاها پاسخ داد. موضع‌گیری رسانه در مورد یک فرد می‌تواند ما را هم به واکنش‌هایی وادار کند.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این‌که درایت در مدیریت یک موضوع و انتشار اخبار و اطلاعات باعث می‌شود اقدامات انجام شده را از حالت انفعال خارج کنیم گفت: موضوع حراج کریستیز و حضور ما در این حراج می‌توانست به موضوع کاملا منفعلانه‌ای تبدیل شود در صورتی که از سوی همه با اقبال مواجه شد و در ادامه وزیر ارشاد اعلام کردند که به زودی موضوع حراج را از طریق کیش پیگیری خواهیم کرد.

به گفته مرادخانی، باید یک نگاه تصمیم‌گیر و با درایت در حوزه انتشار اخبار داشت تا فعالیت‌ها در حوزه معاونت هنری با هم‌افزایی بیش‌تر پیگیری شود.

مرادخانی با اشاره به این‌که تمرکز در اداره خبر تاکنون چندین بار در وزارت ارشاد اتفاق افتاده است اظهار داشت: هم اکنون نیز دوره‌ای است که اخبار این حوزه با نگاه جمعی و شرایط متناسب در رسانه‌ها درج شود. البته برخی مواقع لازم است برای برخی مسایل تحلیل‌هایی نیز در رسانه‌ها منتشر شود چرا که در حوزه فرهنگ و هنر اخبار و اهداف رسانه‌ای نیز چند لایه است. به همین دلیل است که افراد فعال در روابط عمومی حوزه‌های فرهنگ و هنر باید درایت متفاوتی داشته باشند و تنها ظاهر خبر را نبینند بلکه در سابقه خبر و جوانب مختلف آن کنکاش کنند تا بر اساس آن بتوان موضوع فرهنگ را در کشور اداره کرد.

او با تقدیر از زحمات مدیر سابق روابط عمومی معاونت هنری گفت: پس از استعفای‌شان در مهرماه از ایشان خواستم تا مدتی به فعالیت خود ادامه دهند تا به کارها سرو سامانی داده شود.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با معرفی ندا انتظامی به عنوان مدیر جدید روابط عمومی معاونت امور هنری ادامه داد: خانم انتظامی سال‌ها در زمینه‌های مختلف فعالیت کرده‌اند و در موزه موسیقی هم به ما کمک می‌کردند و با گروه‌های مختلف هنری هم از نزدیک کار کرده‌اند. در شرایط فعلی نیاز داریم فردی مدیریت روابط عمومی این بخش را برعهده بگیرد که به فعالیت‌های فرهنگی و هنری، گروه‌های هنری و هنرمندان نزدیک باشد.

در ادامه این جلسه بابک دربیکی مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: روابط عمومی قطعا کارهای بسیار گسترده‌ای دارد که بحث خبر، برنامه‌ریزی، انتشارات و ارتباط مردمی را شامل می‌شود و به طور کلی طیف بسیار وسیعی از وظایف برای روابط عمومی در وزارت ارشاد تعریف شده است.

او با اشاره به جلسه امروز با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در این جلسه وزیر ارشاد تاکید بر بازگشت روابط عمومی‌های دولت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتند و دولت نیز دنبال این موضوع هست که برای اجرایی شدن این موضوع کار بسیار خطیری پیش رو خواهیم داشت.

او با اشاره به سازمان‌ها و معاونت‌های تخصصی گسترده در وزارت ارشاد، گفت: از سوی دیگر هم مدعی روابط عمومی‌های دولت هستیم که در این زمینه اولین گام برداشته شده است. به تازگی شورایی نیز به نام سیاستگذاری روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد توسط وزیر تشکیل شده است که امروز اولین جلسه این شورا با حضور استادان و افراد خبره این حوزه مثل دکتر یونس شکرخواه، سید غلامرضا کاظمی‌ دینان، میرزابابا مطهری‌نژاد، جوادی و محمدعلی محمدی برگزار شد.

در مراسم تودیع و معارفه مدیر پیشین و فعلی روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران روابط عمومی زیرمجموعه‌های معاونت امور هنری از جمله اداره کل هنرهای نمایشی، دفتر موسیقی، دفتر امور هنرهای تجسمی، دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، تئاتر شهر، بنیاد رودکی، بنیاد نیاوران، موزه هنرهای معاصر، تالار هنر و انجمن موسیقی ایران حضور داشتند.

کد خبر 238229

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار