گروه حوادث: اختلاف مأموران قلابی و مسافران مرموز بر سر سکه‌های عتیقه و فرش‌های ابریشمی، منجر به گروگانگیری چند ساعته شد.

متهمان

چند روز پیش 2مرد در ترمینال غرب تهران متوجه 2مسافر شدند که تعدادی فرش ابریشمی، مقداری ارز و چند سکه عتیقه همراه خود داشتند. مردان جوان خود را مأمور جا زدند و به سراغ مسافران مرموز رفتند و به بازرسی بار آنها پرداختند. آنها سپس مدعی شدند که وسایل این افراد جزو کالای ممنوعه است و باید توقیف شود. در جریان صحبت‌های رد و بدل شده بین مأموران قلابی و مسافران مرموز، سرانجام قرار شد مأموران قلابی در ازای دریافت مبلغی، اموالی را که از مسافران گرفته بودند، پس دهند. اما آنها پس از این توافق، به قول خودشان عمل نکردند و اموال را پس ندادند. همین مسئله باعث شد که مسافران مرموز، یک روز بعد به سراغ 2مأمور قلابی رفته و آنها را به بهانه‌ای به داخل یک خودرو کشانده و هر دو را گروگان بگیرند.

درحالی‌که مسافران مرموز درخواست بازپس‌گیری فرش‌ها و سکه‌های عتیقه خود را داشتند، ماجرای این گروگانگیری به گوش پلیس رسید و تیمی از مأموران کلانتری ترمینال غرب، زیرنظر سردار ساجدی‌نیا، رئیس پلیس تهران وارد عمل شدند. در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که آدم‌ربایان، گروگان‌هایشان را به سمت بیابان‌های همدان منتقل کرده و مدعی شده‌اند که تنها شرط آزادی آنها، بازپس‌گیری اموالی است که در اختیار گروگان‌ها بوده است. با این حال مأموران پلیس بررسی‌های گسترده‌ای را درخصوص این ماجرا آغاز کردند تا جایی که آدم‌ربایان مجبور شدند گروگان‌هایشان را رها کنند. درهمین حال مأموران کلانتری نیز توانستند 2نفر از همدستان گروگانگیرها را پس از تأیید خبر آزادی گروگان‌ها، در ترمینال غرب دستگیر کنند.

پس از انتقال 2متهم به کلانتری و بازجویی‌های صورت گرفته از آنها مشخص شد که این افراد قصد داشتند عتیقه‌ها را پس از وارد کردن به تهران بفروشند که با مأموران قلابی روبه‌رو شده بودند. هم‌اکنون پرونده این افراد به جرم قاچاق عتیقه و گروگانگیری و پرونده گروگان‌ها نیز به جرم استفاده از عنوان جعلی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته است.

کد خبر 237302

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار