همشهری آنلاین: رئیس جمهور با حضور در جمع خانواده جانباز قطع نخاعی با بیان اینکه تحمل این همه رنج و درد، بسیار سخت است، اما شما از عهده آن برآمدید، تاکید کرد: جانبازان پیروز میدان جنگ و امتحانات الهی هستند.

روحانی

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، آقای روحانی با اشاره به سخنان امیرالمومنین (ع) مقام شاکران را مخصوص کسانی دانست که در امتحانات سخت الهی صبر پیشه می کنند.

وی تاکید کرد: مقام شما جانبازان عزیز و خانواده محترمتان از شاکران و صابران است، چرا که از این امتحان پیروز و سربلند بیرون آمده اید.

حمید حق شناس، جانباز قطع نخاعی کشورمان که ۴۹ سال دارد، در سن ۲۳ سالگی، در عملیاتی در غرب کشور از ناحیه نخاع جانباز شد و ۲۶ سال است روی تخت زندگی می کند.

مادر و پدر حمید حق شناس در این سال ها از وی نگهداری می‌کنند.

رئیس جمهور در پایان عیادت از این جانباز قطع نخاعی تاکید کرد: دیدار شما خانواده های شهدا و جانبازان روحیه ای وصف ناشدنی به ما می دهد و همه مسئولان و تک تک مردم ایران اسلامی به شما افتخار می کنند چرا که اگر ما امروز استقلال و امنیت داریم، مدیون فدارکاری های بی دریغ شماست.

حمید حق شناس نیز رسیدن به درجه جانبازی را توفیقی برای خود خواند و گفت: خدا را شاکرم که در راه دفاع از میهن و آرمان‌های انقلاب اسلامی قدم برداشتم و اکنون که ۲۶ سال است توان حرکت ندارم خداوند صبر و توانی به من داده است که هیچ احساس کمبود نمی کنم چرا که عقیده دارم راه حق را پیموده ام.

در این دیدار حسین فریدون، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور و حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید رئیس جمهور را همراهی کردند.

همچنین رئیس جمهور در منزل خانواده میرمحکم که سه شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند، حضور یافت و با پدر و مادر این شهدای دفاع مقدس دیدار کرد.

شهید عباس میرمحکم که پسر بزرگ این خانواده است با آغاز دفاع مقدس وارد جبهه های حق علیه باطل شد و در تپه های قوچ علی ایلام در حالی که مسئولیت پدافند را برعهده داشت، با شلیک گلوله های دشمن از ناحیه هر دو کلیه مجروح شد و پس از ۶ سال رنج جانبازی در سال ۶۶ به شهادت رسید.

احمد پنجمین فرزند این خانواده از ۱۳ سالگی وارد دفاع مقدس شد و در لشکر ۲۷ محمد رسول الله و گردان عمار حضور جدی داشت، سال ۶۴ در عملیات فاو به درجه رفیع شهادت رسید.

محمود فرزند چهارم خانواده نیز پس از جانبازی در عملیات والفجر ۸ ، دوباره به جبهه های حق علیه باطل رفت و سال ۶۵ در عملیات کربلای ۵ در شلمچه به شهادت رسید.

رئیس جمهور در دیدار با این خانواده، پدران و مادران شهید را افتخارات بزرگی برای نظام وملت ایران اسلامی دانست و گفت: خانواده شما کار بسیار بزرگی در زمانی بسیار کوتاه انجام داد، چرا که ظرف ۱۵ ماه سه شاخه گل خود را تقدیم امام زمان (عج) کرد.

روحانی با بیان اینکه کشور ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، برای امام زمان(عج) است و ما امید داریم خادم کوچکی برای آن حضرت باشیم ، افزود: هیچ کس و هیچ زبانی قادر نیست از شما خانواده های شهدا تقدیر کند مگر خداوند بزرگ که پاداش مخصوص را برای شما مقرر کرده است.

وی با اشاره به قرآن کریم که پاداش چنین انسان هایی را بی نهایت خوانده است، گفت: جای شهدای امت پیامبر اسلام (ص) طبق فرموده اولیای خدا، فردوس اعلاست که تنها مخصوص شهدا و صدیقین است.

رئیس جمهور گفت : خوشا به حال شما و فرزندانتان که آخرت خود را تضمین کردید.

در این دیدار حسین فریدون ، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور و حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید، دکتر روحانی را همراهی کردند.

پدر شهیدان میرمحکم نیز با امانت خواندن همه فرزندان و زندگی خود گفت: خداوند به من شش امانت سپرد که سه امانت را از من پس گرفت و من که امانتدار خوبی بودم چرا باید ناراحت شوم.

وی با بیان اینکه در زمان دفاع مقدس من و فرزندانم همه در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتیم، افزود: افتخار ماست که در راه دفاع از انقلاب و آرمان های آن قدم بگذاریم و جان فدا کنیم.

مادر شهیدان عباس، احمد و محمود میرمحکم نیز با اشاره به روحیه بالای خود و همسرش دراعزام فرزندانش به جبهه گفت: هر چند فرزندانم را به اندازه جانم دوست داشتم اما خداوند صبری به من عطا کرد که در فراق آن عزیزان خم به ابرو نیاوردم.

کد خبر 234511
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز