همشهری آنلاین: ۳ خرس قهوه ای با حمله به گله چوپانی در حوالی شهر ونک سمیرم ۱۵ گوسفند را دریدند.

خرس قهوه‌ای

تسنیم نوشت: شامگاه گذشته 3 خرس قهوه‌ای در منطقه حفاظت شده شمس آباد ونک سمیرم موجب وحشت چوپان و تلف شدن 15 راس از گوسفندان وی شد.

چوپان این گوسفندان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار کرد: این حمله در نیمه شب در حالی رخ داد که گوسفندان در میانه کوه و در بالای سخره ها استراحت می کردند و در سکوت شب به یکباره سر و صدای آنان بلند شد.

محمد جواد صالحی گفت: با سروصدای یکباره گوسفندان از جا پریدم و متوجه حضور سه قلاده خرس قهوه ای شدم که به گله حمله کرده و گوسفندان را از بالای کوه به پایین پرتاب می کند.

وی افزود: با فریاد هایم قصد کمک طلبیدن داشتم که متاسفانه فریادم به گوش کسی نرسیده و مجبور به تماس شدم که وقتی مردم رسیدند کار از کار گذشته بود.

صالحی گفت: سگ های نگهبان هم در این اتفاق کاری از دستشان بر نیامد و خودم نیز اگر هم مسلح بودم شلیک نمی کردم تا دوباره در موج رسانه ها گرفتار نشوم.

وی بیان کرد: در این منطقه حیوانات درنده و خطرناک مانند خرس، گرگ و گراز بسیار است و گاها به گله ها و انسان ها حلمه ور می شوند و شاهد این اتفاق در آینده نیز خواهیم بود.

منطقه حفاظت شده شمس آباد در 8 کیلومتری شهر ونک سمیرم و در مرز استان اصفهان و چهار محال و بختیاری است که در 45 کیلومتری مرکز شهرستان سمیرم واقع شده است.

کد خبر 233890
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز