همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت خارجه ایران بر عدم حضور نظامی رسمی کشورمان در سوریه و نیز راه‌حل سیاسی بحران این کشور تأکید کرد.

تسنیم نوشت: مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در کنفرانس خبری و در پاسخ به سؤالی درباره همکاری‌های نظامی ایران و سوریه اعلام کرد که کشورمان در سوریه حضور نظامی رسمی ندارد.

وی بر کمک‌‌های بشردوستانه به سوریه و نیز تلاش کشورمان برای پایان جنگ تأکید کرده و اعلام کرد که بحران سوریه باید از طریق راهکار سیاسی حل و فصل شود.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان بار دیگر نسبت به تروریسم گروه‌های تکفیری و سلفی و وجود احساسات منفی نسبت به آنها در منطقه هشدار داد.

وی همچنین با تأیید ارسال نامه از جانبه اوباما به روحانی اعلام کرد که این نامه ارتباطی با بحران سوریه نداشته و تنها پیام تبریک به مناسبت انتخابات ریاست‌جمهوری بود.

فارس نیز نوشت: سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با تائید رد و بدل شدن نامه بین اوباما و روحانی گفت که این نامه درباره تبریک انتخاب آقای روحانی به سمت ریاست جمهوری بوده است.

«مرضیه افخم» سخنگوی وزارت خارجه کشورمان درباره نامه اوباما به روحانی گفت: این نامه رد و بدل شده و مربوط به تبریک انتخاب آقای روحانی به سمت ریاست جمهوری ایران بود.

وی همچنین توضیح داد که ساز و کار تبادل این نامه از طریق کانال‌های دیپلماتیک جاری انجام شده است.

افخم در مورد بحث برداشتن تحریم‌های اتحادیه اروپا نیز اظهار داشت که این موضوع مراحل قضایی و قانونی خود را طی می‌کند و فعلاً اظهارنظر خاصی در این باره نداریم.

سخنگوی وزارت خارجه درباره ترکیب تیم مذاکره کننده با ۱+۵ هم گفت: همزمان با تنظیم کارشناسان و طی مراحل داخلی در وزارت خارجه اسامی اعضای تیم اعلام خواهد شد.

مشروح این اظهارات متعاقبا ارسال خواهد شد.

کد خبر 231332

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار