دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۴:۴۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: احمد مسجدجامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن بازدید از پشت صحنه فیلم "طبقه حساس" با کارگردان، بازیگران و عوامل فیلم گفتگو کرد.

پشت صحنه فیلم

به گزارش مهر، محمد سلطانی، دستیار تهیه‌کننده فیلم "طبقه حساس" به کارگردانی کمال تبریزی گفت: آقای احمد مسجدجامعی در این بازدید به لزوم حمایت از تولید فیلم­‌های طنز فاخر با هدف ترویج نشاط و شادمانی در جامعه اشاره کرد.

مسجدجامعی معتقد بود متاسفانه تولید آثار فرهنگی و هنری با مضمون طنز در کشور وضعیت خوبی ندارد و گویی همه به دیدن آثار جدی و حزن­‌آلود عادت کرده­‌ایم و در این میان فراموش کرده­‌ایم که شادی و خنده حق کودکان و نوجوانان و جوانان ما است.

وی افزود: رئیس شورای شهر تهران همچنین تاکید داشت اگر این نسل گوشه­‌گیر و محزون باشد، نمی­‌تواند برای آینده کشور توسعه­‌ای را رقم بزند.

نسلی آینده­‌ساز خواهد بود که از ابتدا با دنیایی از امید و شادی و نشاط دمساز باشد. دین اسلام هم بر لزوم شادابی و پویایی جامعه تاکید دارد و این مساله را توصیه می­‌کند.

دستیار تهیه‌کننده پروژه "طبقه حساس" در پاسخ به اینکه آیا مسجدجامعی قول همکاری با پروژه‌های فرهنگی را نیز داده است؟ عنوان کرد: آقای مسجدجامعی اشاره کرد که در دوره جدید شورای شهر و مدیریت شهری، حمایت از آفرینش و عرضه انواع آثار فرهنگی و هنری به ویژه در موضوعات طنز، اجتماعی و فرهنگی که مورد نیاز شهروندان تهرانی است، بیش از پیش مورد توجه و در دستور کار قرار خواهد داشت، زیرا در سالیان اخیر مدیریت شهری بیشتر گرایش به سخت­‌افزارها داشته و تهران را از بعد کالبدی توسعه داده است.

اکنون وقت آن رسیده است که توجه به محتوا و فرهنگ شهرنشینی نیز توام با توسعه سخت­‌افزاری مد نظر باشد.

این عضو شورای شهر تهران همچنین با اشاره به سابقه درخشان کمال تبریزی در ساخت فیلم­‌های طنز موقعیت و ترکیب خوب عوامل، نسبت به استقبال خوب تماشاگران آتی این فیلم اظهار امیدواری کرد.

کمال تبریزی کارگردان فیلم "طبقه حساس" نیز در این بازدید ضمن تشکر از این عضو شورای شهر بابت حضور در پشت‌صحنه فیلم گفت: شورای شهر و شهرداری دوره قبل در بخش فرهنگ کارهای عمرانی خوبی صورت داده اما قطعا برای تهران کافی نیست و باید در ادامه راه و در کنار توسعه فضاهای فرهنگی نسبت به حمایت از تولید و عرضه آثار فرهنگی و هنری نیز توجه شود و قطعا سینماگران ایرانی در این راه آماده هرگونه کمکی خواهند بود.

فیلم "طبقه حساس" به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه کنندگی جواد نوروزی با مشارکت شرکت پویامهر، به نویسندگی پیمان قاسمخانی و انتخاب بازیگر و بازیگردانی حبیب رضایی تولید می­‌شود.

"طبقه حساس" بازگشت دوباره این کارگردان توانای کشور به سینما پس از چهار سال محسوب می‌شود.

وی آثاری همچون لیلی با من است، مارمولک، یک تکه نان، شیدا و مهر مادری را کارگردانی کرده است.

کد خبر 230315
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز