مجموع نظرات: ۰
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: سرباز آمریکایی متهم به افشای اطلاعات محرمانه به وب‌سایت ویکی‌لیکس خواسته که وی را یک زن بدانند و درخواست تغییر جنسیت داده است.

منینگ

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بردلی منینگ، سرباز آمریکایی متهم به افشای اطلاعات محرمانه در وب‌سایت ویکی‌لیکس که به 35 سال حبس محکوم شده، در بیانیه‌ای به وکلای خود اعلام داشت: من چلسی منینگ هستم. من یک زن هستم. هم‌زمان با ورودم به یک برهه جدید در زندگی می‌خواهم که همه حقیقت را درباره من بدانند.

این سرباز 25 ساله، یک روز پس از محکومیتش در ادامه این بیانیه اعلام کرد: بگذارید راهی را که از کودکی حس می‌کردم، پیش بگیرم. من هر چه سریع‌تر خواهان هورمون‌ درمانی هستم. من همچنین خواهان این هستم که از امروز شما من را با نام جدیدم خطاب کنید و از ضمیر مونث برایم استفاده کنید.

وکیل این سرباز 25 ساله گفت: من در مورد عمل جراحی تغییر جنسیت او چیزی نمی‌دانم.

چلسی به این موضوع اشاره نکرده که این جزو تمایلات و علایقش است یا خیر اما گفته که هورمون‌ درمانی جزو تمایلاتش محسوب می‌شود.

یکی از سخنگویان ارتش آمریکا در اشاره به نام منینگ از ضمیر مونث استفاده کرد اما گفت که زندان نظامی «فورت لیون وورث» درمان برای تغییر جنسیت این سرباز 25 ساله را تقبل نمی‌کند. مکانیسمی برای ارتش آمریکا وجود ندارد که به واسطه ‌آن هورمون‌ درمانی یا تغییر جنسیت برای این زندانی صورت پذیرد.

وکیل این سرباز جوان همچنین اعلام کرد که منینگ درخواست نکرده که وی را به زندان زنان منتقل کنند.

کد خبر 228172
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی