همشهری آنلاین: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه‌ای با تقبیح برخوردهای خشن و محکومیت کشتار مردم در مصر، نگرانی عمیق خود را نسبت به عواقب ناگوار آن اعلام داشت.

به گزارش پایگاه رسمی وزارت امور خارجه، متن کامل بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات مصر در ادامه آمده است:

بی تردید، رویکرد کنونی تحولات مصر، احتمال وقوع جنگ داخلی در این کشور بزرگ اسلامی مصر، را قوت می‌بخشد که استمرار آن به مصلحت مردم متمدن و تاریخ‌ساز این کشور نخواهد بود. از این رو، وزارت امور خارجه ضمن دعوت همه طرف‌های درگیر به خویشتن‌داری، نسبت به عواقب وخیم و خطرناک این روند با عنایت به بحران‌های موجود در منطقه، هشدار داده و بر ضرورت توقف هر چه زودتر آن تاکید می‌نماید. در این راستا همه نخبگان سیاسی، علمی، دینی و اطیاف و گروه‌های مختلف مصری را به اتخاذ رویکرد مسالمت‌آمیز از جمله راهکار انجام گفتگوهای ملی و روند دموکراتیک تشویق می‌نماید.

بدیهی است استمرار چنین وقایعی باعث خواهد شد که دشمن صهیونیستی، گروه‌های افراطی و مزدوران استکبار جهانی در منطقه از این وضعیت، سوء استفاده نموده و با منحرف کردن مسیر انقلاب مردمی مصر، روند توسعه و پیشرفت این کشور را در آینده با موانع و مشکلات جبران‌ناپذیری رو به رو نمایند.

کد خبر 227031

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار