سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۵:۳۵
۰ نفر

داریوش مهرجویی از آغاز پیش‌تولید «اشباح» در اسرع وقت و همچنین تلاش برای گرفتن مجوز ساخت «بیا تا برویم» در دولت یازدهم سخن گفت.

داریوش مهرجویی

مهرجویی در گفت‌وگو با مهر با بیان این مطلب که به‌زودی پیش‌تولید فیلم سینمایی اشباح را آغاز خواهد کرد، گفت: گویا پروانه ساخت فیلم سینمایی اشباح صادر شده اما هنوز رسما به من اعلام نشده است. به گفته وی، بلافاصله پس از اینکه مجوز ساخت فیلم دریافت شود پیش‌تولید کار آغاز خواهد شد. وی درباره داستان فیلم اشباح بیان کرد: نمی‌توان گفت که اشباح نسبت به دیگر کارهای من متفاوت است اما داستانی کاملا جدی و یک درام خانوادگی است که از نظر فرم و محتوا با فیلم‌هایی که طی 2سال گذشته ساخته‌ام متفاوت است. مهرجویی تأکید کرد: به‌دلیل اینکه هنوز رسما پروانه ساخت فیلم را صادر نکرده‌اند هنوز با بازیگرانی که مورد نظرم هستند صحبت نکرده‌ام.

کارگردان فیلم سینمایی هامون که مدتی است برای استفاده از آب و هوای بهتر از تهران خارج شده است در پاسخ به این پرسش که آیا به تهران بازمی‌گردد یا خیر، گفت: در حال حاضر که در کرج زندگی می‌کنم اما با آغاز فیلمبرداری زمان بیشتری را در تهران حضور خواهم داشت. مهرجویی درباره اینکه آیا باز هم برای فیلمنامه بیا تا برویم درخواست پروانه ساخت خواهد داد؟ توضیح داد: فیلمنامه بیا تا برویم را سال گذشته برای درخواست پروانه ساخت به اداره نظارت و ارزشیابی ارائه کردم که مجوز ساخت آن صادر نشد اما تمام تلاش خود را خواهم کرد تا در دولت جدید مجوز ساخت این فیلم سینمایی را دریافت کنم. کارگردان فیلم سینمایی نارنجی‌پوش ادامه داد: بیا تا برویم یک فیلمنامه عمیق و قشنگ است که یک تجربه دینی را به تصویر می‌کشد اما متأسفانه مورد قبول مسئولان وقت قرار نگرفت. این در حالی است که مهدی ارگانی مدیرعامل عروج فیلم نیز که به‌عنوان یکی از پژوهشگران فرهنگی در کشور به شمار می‌رود، از این فیلمنامه استقبال کرده و چندین بار پیگیر ساخت این فیلم سینمایی شده بود.مهرجویی در پایان تأکید کرد: فیلمنامه بیا تا برویم یکی از فیلمنامه‌های محبوب من است و تمام تلاش خود را می‌کنم تا این فیلم را جلوی دوربین ببرم.

کد خبر 226774

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز