همشهری آنلاین: وزیر نیرو با تاکید بر اینکه در حوزه آب و برق، سهمیه بندی و خاموشی نخواهیم داشت، اظهار کرد: درحال حاضر شبکه آب وضعیت پایداری دارد.

ایسنا نوشت: مجید نامجو در حاشیه مراسم امضاء تفاهم نام تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی کشور با اشاره به اینکه میزان فشار مخازن و شبکه انتقال آب در تهران و برخی کلانشهرها افزایش پیدا کرده است، گفت: شبکه آب در تهران وضعیت پایداری دارد و مشکلی در زمینه تامین آب نیز وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه متوسط سرانه مصرف آب در تهران بیش از 400 لیتر در طول شبانه روز است، اظهار کرد: آب سهمیه بندی نمی‌شود و در تامین آب مشکلی وجود ندارد اما لازم است که برای گذران بهتر گرمای بی سابقه‌ای که رخ داده، مردم کمی، 10 تا 15 درصد صرفه جویی داشته باشند.

وزیر نیرو در مورد تامبن برق مورد نیاز کشور نیز گفت: با وجود افزایش بی سابقه مصرف برق در کشور تامین برق در شرایط خوبی صورت می‌گیرد و در زمینه تامین برق مورد نیاز مشترکین مشکلی وجود ندارند.

نامجو با تاکید بر اینکه خاموشی با برنامه در کشور نداریم، گفت: با این وجود مردم باید در مصرف برق صرفه جویی کنند تا با مشکل مواجه نشویم. 

در صورت عدم کاهش مصرف آب، نوبت‌دهی اعمال می‌شود

ایسنا همچنین نوشت: شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد در صورت عدم کاهش مصرف آب شاهد اعمال نوبت دهی خواهیم بود.

درحالی که مقام‌های ارشد وزارت نیرو تاکید کرده‌اند برنامه‌ای برای خاموشی برق یا سهمیه‌بندی آب ندارند، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد در صورت عدم کاهش مصرف آب شاهد اعمال نوبت دهی خواهیم بود.

در اطلاعیه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور آمده است:‌افزایش بی‌سابقه دمای هوا در کشور در هفته‌های اخیر باعث ایجاد شرایط ویژه‌ای در امر تامین و توزیع آب آشامیدنی شده است. منابع آب، تاسیسات و تجهیزات تامین، تصفیه، انتقال و توزیع آب آشامیدنی در حال حاضر با حداکثر ظرفیت در مدار بهره‌برداری قرار دارد.

این اطلاعیه می‌افزاید: بر اساس آمارها در تهران و تعدادی از شهرهای دیگر کشور شاهد افزایش بی‌سابقه مصرف آب نسبت به هفته‌های گذشته هستیم پیرو اطلاع‌رسانی مکرر شرکتهای آب و فاضلاب مبنی بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب توجه خوبی توسط مشترکین محترم به این موضوع شده و همراهی لازم با متولیان مربوطه شده است.

شرکت آب و فاضلاب کشور می‌افزاید: به اطلاع‌ می‌رساند که برای گذر از شرایط فعلی نیازمند همکاری شهروندان فهیم هستیم. بدیهی است در صورت عدم کاهش مصرف آب شاهد اعمال نوبت‌دهی خواهیم بود، لذا از هموطنان عزیز درخواست می‌شود که همچنان همراهی لازم را با خدمتگزاران خود در شرکتهای آب و فاضلاب سراسر کشور داشته باشند و نسبت به مصرف بهینه آب اهتمام ورزند. 

کد خبر 225139
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار صنعت و تجارت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز