همشهری‌آنلاین: نماینده رئیس جمهور منتخب برای تعامل در دوره انتقال دولت با انتقاد از عزل‌و‌نصب‌های جدید دولت مستقر از ۲۴ خرداد تاکنون گفت: گزارش شده مدیرکل نصب می‌کنند، رئیس سازمان نصب می‌کنند، رئیس شورای ایرانیان را عوض و بدل می‌کنند، اموال وزارت‌خانه‌ها را جابجا می‌کنند و تند تند قراردادهایی می‌بندند که بار مالی به دوش دولت گذاشته می‌شود.

اکبر ترکان

تسنیم نوشت: اکبر ترکان نماینده رئیس جمهور منتخب برای تعامل در دوره انتقال دولت با انتقاد از عزل‌و‌نصب‌های جدید اعمال شده در دولت دهم از سوی احمدی‌نژاد گفت: خود آقای احمدی‌نژاد وقتی رئیس جمهور شد در سال 84 نامه‌ای را به آقای خاتمی نوشت و در بندهای متعدد خواهش کرد که دولت در دوره نقل و انتقال از کارهای خلق‌الساعه جلوگیری کند.

وی افزود: احمدی‌نژاد در آن نامه خواسته بود که دولت فعلی مدیر عوض نکند، عزل و نصب نکند، تصمیمات از حد بالاتر مالی نگیرد و تعهدی برای دولت بعدی درست نکند. ما انتظارمان این بود که در دوره رای آوردن دکتر روحانی تا روز تنفیذ دولت، احمدی نژاد که در سال 84 از دیگران خواسته بود این کارها را انجام ندهند، خودشان هم به این حرف عمل کند، اما رعایت نشد.

نماینده رئیس‌جمهور منتخب در تعامل با دولت فعلی با بیان اینکه عزل و نصب‌ها، استخدام‌ها، جابجایی ساختمان‌ها به کرات در این برهه(24 خرداد تا روز تنفیذ) از سوی دولت احمدی‌نژاد دیده شده است، تصریح کرد: متاسفانه تصمیماتی گرفته شده است که بار سنگین مالی را برای دولت بعدی به وجود آورده است و نباید چنین می‌شد.

ترکان اضافه کرد: تمام تصمیماتی که از بعد رای آوردن روحانی تا پایان دوره انتقال چه در هیئت وزیران و چه در وزارتخانه‌ها اتخاذ شده، به دقت مود بررسی قرار گرفته و ابعاد آن سنجیده می‌شود و چه بسا که برخی از تصمیمات احمدی‌نژاد منتفی اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: گزارش هایی به دستم رسیده که خوب نیست، گزارش رسیده است که مدیرکل نصب می‌کنند، رئیس سازمان نصب می‌کنند، رئیس شورای ایرانیان را عوض و بدل می‌کنند، اموال وزارت‌خانه‌ها را جابجا می‌کنند و تند تند قراردادهایی می‌بندند که بار مالی به دوش دولت گذاشته می‌شود. مطمئنا با اطلاعات دقیق‌تر تمام این موارد سنجیده می‌شود و گزارش آن را به مردم ارائه خواهیم داد.

کد خبر 224736

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار