همشهری آنلاین: عزت الله انتظامی با استقبال از اکران مجدد فیلم‌هایی چون "اجاره‌نشین‌ها" و "هامون" گفت: بسیار خوشحالم که این دو فیلم برای نسل امروز اکران شد تا بدانند سینمای ایران چه پشتوانه‌های محکمی داشته است.

عزت الله انتظامی

عزت‌الله انتظامی بازیگر سینمای ایران که این روزها با دو فیلم "اجاره نشین ها" و "هامون" که در طرح "اذان تا اذان" در دو پردیس سینما ملت و تماشا روی پرده رفته‌اند نقش‌های قدیمی‌اش زنده می‌شود، به مهر گفت: فیلم "اجاره نشین ها" بیست و هفت سال و "هامون" بیست و چهارسال پیش اکران شد. در همان دوران حرف‌های بسیاری درباره این فیلم زده‌ام و دوران خوشی را با این دو فیلم گذرانده‌ام.

بازیگر نقش عباس آقا در "اجاره نشین ها" افزود: داریوش مهرجویی فیلم‌های زیادی ساخته است اما این دو فیلم و همچنین فیلم "گاو" از جمله آثار خوب این کارگردان و البته تاریخ سینمای ایران است که فکر می‌کنم با وجود گذر زمان هنوز حرف برای گفتن دارند.

آقای بازیگر در ادامه صحبت های خود با اشاره به این مطلب که طرح اکران فیلم های خاطره‌انگیز ایده خوبی است، گفت: اکران فیلم‌های خاطره انگیز طرح خوبی است و هم به ما و هم به نسل جدید یادآوری می کند که سینمایی با پشتوانه های محکم داشته ایم.

انتظامی با ذکر خاطره‌ای از روزهای اکران "اجاره‌نشین‌ها" عنوان کرد: یادم هست فیلم "اجاره نشین‌ها" در همان دوران با بلیت 5 تومانی در مدت اکران رقمی نزدیک به 50 میلیون تومان در گیشه فروخت. این آمار نشان می‌دهد که همه ایران سال 1365 این فیلم را دیده‌اند و این همان سینمایی است که امروزه کمتر یافت می شود.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های "اجاره‌نشین‌ها" علاوه بر کارگردانی مهرجویی حضور بازیگران تئاتر بود که زیبایی و پختگی خاصی به کار بخشیده بود.

این بازیگر پیشکسوت در پایان صحبت‌های خود گفت: نسل امروز آثار ارزشمند سینمای ایران را کمتر دیده‌اند و اکران این دو فیلم فرصت مناسبی برای دیده شدن نمونه‌هایی از این آثار است.

کد خبر 224459
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار