همشهری آنلاین: بدرفتاری پلیس فرانسه با یکی از زنان محجبه در شهر تراپ در منطقه ایولین حومه پاریس با اعتراض جمعی از ساکنان محل مواجه شد و به درگیری با نیروهای پلیس انجامید.

بدرفتاری پلیس با زوج مسلمان،آغاز درگیری ها در پاریس

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار، صدها نفر از ساکنان شهر تراپ در پی بازداشت روز پنجشنبه مردی که با بازرسی همسرش به دلیل داشتن حجاب کامل و روبنده اعتراض کرده بود، جمعه شب در برابر پاسگاه شهر تراپ اجتماع کرده و با استفاده از سنک و کوکتل مولوتف به پاسگاه پلیس پورش بردند.

همچنین تظاهرات شب گذشته (جمعه شب) طرفداران حجاب در برابر یکی از کلانتری‌‌های شهر تراپ درحومه پاریس پسر جوانی بر اثر اصابت گلوله پلاستیکی زخمی و در بیمارستان بستری شد.

گفته می شود که شوهر زن مسلمان پنجشنبه گذشته در اعتراض به اقدام پلیس در کنترل و بازرسی از همسرش با یک تن از نیروهای پلیس محل درگیری فیزیکی پیدا کرده بود در بازداشت به سر می برد.

درحالی اعتراض ساکنان محل و درگیری ها با نیروهای پلیس تا پاسی از جمعه شب در شهر تراپ ادامه داشت که یک فروند بالگرد پلیس و حدود 10 خودرو نیروی کمکی پلیسی نیز برای کمک به برقراری نظم و امنیت به محل اعزام شده اند.

پلیس از بیم از سرگیری درگیری ها تدابیر امنیتی شدیدی را در محل به مورد اجرا گذاشته و براثر حمله شهروندان به پاسگاه پلیس محل نیز خسارات مادی زیادی وارد شده است.

منابع خبری فرانسوی از آرام شدن اوضاع در ساعات اخیر خبر می دهند.

فرانسه از آوریل سال 2011 قانونی را به اجرا گذاشته است که بر اساس آن به زن مسلمان اجازه داده نمی شود تا در اماکن عمومی و اجتماع از روبنده استفاده کرده و صورت خود را بپوشاند.

این قانون همواره از سوی زنان معتقد به استفاده از روبنده در جامعه فرانسوی مورد اعتراض بوده است.

طبق این قانون - زنان مسلمان استفاده کننده از برقع در اماکن عمومی افزون بر پرداخت 150 یورو جریمه نقدی به شرکت در یک دوره آموزشی شهروندی نیز محکوم می شوند.

حدود هشت میلیون نفر از جمعیت فرانسه را مسلمانان مهاجر از کشورهای مختلف جهان تشکیل می دهد.

کد خبر 223913
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز