پنجشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: شب اول کنسرت شهرام شکوهی پس از عمل جراحی قلب او - چهارشنبه (12 تیر 92)، در شهر اهواز - در حالی برگزار شد که در اواسط اجرا، این کنسرت به دلیل عارضه قلبی برای مدتی قطع شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، این کنسرت قرار بود 2 و 3تیر 92 در تالار مهر اهواز برگزار شود اما به دلایل نامعلومی برگزاری آن در تالار مهر لغو و 12 و 13 تیر 92 در سالن ورزشی هلال احمر اجرا شد.

شهرام شکوهی با ترانه "دل دیوونه" و در میان تشویق و استقبال پرشور حاضران در سالن به روی صحنه آمد و کنسرت خود را شروع کرد.

شهرام شکوهی پس از خواندن چند ترانه به حاضران در سالن گفت: من عمل قلب داشتم و همین دیروز از بیمارستان مرخص شدم و از شما پوزش می‌طلبم اگر صدایم یاری نمی‌کند.

پس از آن شکوهی از حاضران خواست تا او را برای خواندن ترانه "دلبری از تو" همراهی کنند که با استقبال و هم‌خوانی مردم این ترانه اجرا شد.

این خواننده همچنین با درخواست بسیار حاضران در سالن برای خواندن آهنگ "مدارا" مواجه شد که او گفت این آهنگ را هم در زمان خودش اجرا می‌کند.

سپس مشغول اجرای آهنگ بعدی‌اش بود که در پایان اجرای ترانه عارضه قلبی او شدت گرفت و با سرعت و سراسیمه صحنه را ترک کرد و به پشت صحنه رفت. سکوت عجیبی سالن را فراگرفت. همه ساکت و نگران وضعیت این خواننده بودند.

در این میان و پس از وقفه پیش‌ آمده نماهنگی در سالن پخش شد که شامل مصاحبه‌ای با شهرام شکوهی بود. او در این کلیپ از کارها و آثارش گفت و سپس از ترانه‌ای گفت که آن را به روح یحیی کاشانیان، پدر امیرحسین کاشانیان، یکی از اعضای گروه نوازندگی‌اش، تقدیم کرده بود. او گفت که این ترانه را برای او سروده و آن را به روح این زنده‌یاد تقدیم کرده است. در پایان نماهنگ، شکوهی از آثار دیگرش گفت و مختصری از کارهایش پخش شد.

پس از پایان کلیپ و وقفه چند دقیقه‌ای اعضای گروه دوباره روی صحنه حاضر شدند. شهرام شکوهی پس از بازگشت گفت: من نمی‌خواهم تملق کنم و قصد بهانه آوردن ندارم. از مردم می‌خواهم که آن را حمل بر تملق نگذارند ولی پزشکان خیلی من را از اجرا منع کرده‌اند و گفتند که اجرای کنسرت به ضرر وضعیت جسمانی شما است. ولی من شما را دوست دارم و فقط به عشق مردم اهواز آمدم و هر چه می‌خواهد بشود بگذار بشود.

در ادامه آهنگی درباره هنرمندان و ورزشکاران درگذشته اجرا شد و در پشت سر شهرام شکوهی تصاویر درگذشته‌گانی مانند ناصر حجازی، منوچهر نوذری، نادیا دلدارگلچین، روح‌الله داداشی، پیمان ابدی، خسرو شکیبایی، حسین پناهی، عسل بدیعی، جلیل شهناز، ناصر عبداللهی، حمیده خیرآبادی، نیما نهاوندیان و چندین هنرمندی که در میان ما نیستند به نمایش درآمد.

حاضران در سالن در زمان پخش تصاویر هر یک از هنرمندان و ورزشکاران درگذشته با صدای بلند تشویق و یاد و خاطره آن‌ها را زنده می‌کردند. شکوهی هم پس از دیدن تصاویر به تشویق آن‌ها پرداخت.

سپس ترانه «باران» اجرا شد. بعد از آن، شهرام شکوهی ترانه «مدارا» را با خستگی و نفس‌نفس زدن‌های زیاد خواند. بعد هم آهنگ «دلم خونه» را اجرا کرد که با استقبال حاضران در سالن مواجه شد.

این هنرمند موسیقی در ادامه، آهنگ «گل خار» را با گیتار اجرا کرد و آن را به پدر و مادرها و خانواده‌ها تقدیم کرد. ترانه «اسیری» پایان‌بخش شب اول کنسرت شکوهی در اهواز بود.

از حاشیه‌های درخور توجه این کنسرت گلایه‌ حاضران از وضعیت نامناسب و نامطلوب سالن برای اجرای کنسرت بود.

کد خبر 221719
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز