همشهری آنلاین: با مصوبه بانک مرکزی سقف جوایز قرض‌الحسنه بانک‌ها که پیش از این ۲۵ میلیون تومان بود به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

تسنیم نوشت: بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای که 12 خرداد ماه سال جاری به بانک‌های دولتی،‌ غیردولتی، شرکت دولتی پست بانک و مؤسسه اعتباری توسعه ابلاغ کرده خبرهای خوبی را برای دارندگان حساب‌های قرض‌الحسنه این بانک‌ها و مؤسسات مطرح کرده است.

در این بخشنامه خطاب به مدیران عامل بانک‌های دولتی،‌ غیردولتی، شرکت دولتی پست بانک و مؤسسه اعتباری توسعه آمده است: به استحضار می‌رساند کمیسیون مقررات و نظارت مؤسسات اعتباری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در ششمین جلسه مورخ 29 اردیبهشت 1392 به‌استناد فراز پایانی تبصره (1) ماده (6) "دستورالعمل اعطای جوایز به سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز (ریالی-ارزی)" مصوب یک‌هزار و یک‌صد و بیست و پنجمین جلسه شورای پول و اعتبار، موضوع بخشنامه شماره 90/58881 مورخ 1390/3/17 مقرر نمود: "حداکثر میزان هریک از جوایز اعطایی به سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز اعم از نقدی و یا غیرنقدی به یک فرد در هر دوره، از دویست و پنجاه میلیون ریال به پانصد میلیون ریال افزایش یابد".

در خاتمه این بخشنامه تأکید شده است که ضمن ایفاد نسخه نهایی "دستور العمل اعطای جوایز به سپرده‌های قرض الحسنه پس‌انداز (ریالی - ارزی)" خواهشمند است دستور فرمایند مراتب به صندوق‌های قرض‌الحسنه آن بانک/ مؤسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت شود.

این بخشنامه به‌امضای امیرحسین امین آزاد و مرتضی ستاک، مدیریت کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی - اداره مطالعات و مقررات بانکی رسیده و ابلاغ شده است.

کد خبر 217915
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز