مجموع نظرات: ۰
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: آلبوم موسیقی «اینک از امید» به خوانندگی صادق شیخ‌زاده راهی بازار موسیقی کشور شد.

امید

ایسنا نوشت: شیخ زاده ضمن اعلام این خبر، گفت: آلبوم «اینک از امید» آفریده‌ای در جهت اجرای موضوعی موسیقی ایرانی است، که نه تنها انتخاب اشعار روایت‌کننده بهره‌جویی از آن حال و امید است، بلکه این مهم در تمام لحظه‌های اثر مدد ردیف‌های دستگاهی موسیقی ایرانی را نیز به خود واداشته است تا اشعار و ملودی‌ها به کمال، راویان در خوری برای موضوع امید باشند.

او ادامه داد: این فرآیند که بعد از هنرهای اصیل ما نظیر تعزیه و شاهنامه‌خوانی به ندرت صورت پذیرفته است، می‌کوشد تا از این پس با پشتوانه‌ای که «اینک از امید» به آن آموخته، در تمامی آثار پس از این نیز به بیان ترمولوژی هنرمند از یک موضوع در زمینه‌های مختلف اجتماعی بپردازد.

وی درباره جزییات آلبوم «اینک از امید» افزود: این اثر از قطعاتی چون «مقدمه»، «تصنیف مجلس انس»، «تصنیف شور اشتیاق»، «تصنیف آغازی دیگر» و دو قطعه ساز و آواز تشکیل شده که آهنگسازی آلبوم را شاهین شهبازی برعهده داشته و قطعات نیز در فضای ماهور و اصفهان با پیش فرض امید ساخته شده و توسط او هم تنظیم شده است، همچنین در این اثر از اشعار امیدبخش حافظ، خیام، مولانا و علی‌اکبر شیدا استفاده کرده‌ایم.

به گفته این هنرمند، این اثر از ملودی گرفته تا اشعار با مضمونی از امید ساخته و اجرا شده و شاهین شهبازی (سرپرست گروه، تار و سه تار)، مرتضی صنایعی (نی)، علی درویش نوری (عود)، فرشاد صارمی (کمانچه)، کوروش بزرگ‌پور (تمبک)، محسن پوربخت (سنتور) و مهدی نقشینه‌پور (دف، دایره و کوزه) به عنوان نوازنده در این اثر به هنرنمایی پرداخته‌اند.

علاقه‌مندان برای تهیه آلبوم موسیقی «اینک از امید» به صورت نسخه اصلی می‌توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری در سراسر کشور مراجعه کنند.

کد خبر 216913

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار