همشهری آنلاین: رئیس اتحادیه آبمیوه و بستنی فروشان تهران از ثابت بودن نرخ انواع بستنی و آبمیوه در سال‌جاری خبر داد.

ایسنا نوشت: اسکندر آزموده اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و با توجه به آنالیز قیمت ارائه شده به سازمان صنعت ، معدن و تجارت تهران و با شرایط در نظر گرفته شده از سوی اتحادیه قیمت ها هیچ گونه افزایشی نخواهند داشت.

وی ادامه داد: افزایش قیمت انواع کاکائو ، شکلات ، شکر و شیر در کنار وجود تمامی مشکلات، برای جلوگیری از رکود بازار قیمت ها همچنان ثابت هستند.

آزموده درباره قیمت انواع بستی گفت: قیمت هر کیلوگرم بستنی سنتی ویژه مغزدار 12 هزار تومان، بستنی سنتی ممتاززغفرانی 8500 تومان، بستنی میوه ای اعلای مغز دار 10 هزار تومان و بستنی میوه ای ممتاز 8500 تومان و هر کیلو فالوده 6000 تومان است.

وی همچنین با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه اظهار داشت: برای تهیه بستنی میوه ای احتیاج به رنگ خوراکی کلروفیل است که از کشور دانمارک وارد می شود و قیمت آن از دو سال گذشته تا کنون 10 برابر رشد داشته است.

رییس اتحادیه آبمیوه و بستنی فروشان تهران با تاکید براینکه تمامی واحدهای صنفی بستنی فروش باید نرخ نامه‌ها را در مکانی که در دید متقاضیان است قرار دهند، افزود: واحدهای صنفی مطلع باشند که هرگونه تخلف با برخوردهای قانونی همراه خواهد بود و از متقاضیان درخواست می‌شود تا هرگونه تخلف و گرانفروشی را به شماره تلفن 66935910 اتحادیه اطلاع دهند.

آموزده تعداد واحدهای صنفی دارای پروانه کسب را در شهر تهران 1200 واحد برشمرد وافزود: نزدیک به 700 واحد نیز بدون پروانه کسب مشغول فعالیت کنند.

کد خبر 216630

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار