همشهری آنلاین: مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد از تکمیل نهایی سازه پل طبیعت به عنوان بزرگترین پل غیر خودرویی کشور خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تهران سما، حجت‌اله ملاصالحی با اشاره به آخرین مراحل تکمیل سازه پل طبیعت در بخش‌های نصب سازه‌های فولادی وبتن ریزی افزود: این پل به زودی برای عبور عموم مردم آماده می‌شود.

وی وزن کلی سازه پل طبیعت را دو هزار تن اعلام و تصریح کرد: برای ساخت این پل که از شاخص‌ترین پل‌های کشور از نظر طراحی، اجرا و کارکرد است، 14هزار قطعه فولادی در ابعاد مختلف در ارتفاع 40 متری زمین برشکاری، مونتاژ و نصب شده است.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد اظهار داشت: با احداث پل طبیعت بوستان‌های طالقانی در شرق و آب و آتش و بنادر در غرب اراضی عباس آباد به هم متصل شده و در واقع پهنه‌های فرهنگی و گردشگری این مجموعه به هم می‌رسند.

به گفته ملاصالحی با احداث این پل که 7هزار متر مربع مساحت دارد و شهرتهران صاحب نماد جدیدی می‌شود که مفاهیم کاربردی پل‌های شهری، گردشگری شهری و و همزیستی با محیط زیست پیرامون را متحول خواهد کرد.

وی مدت زمان احداث سازه پل را کمتر از دوسال عنوان کرد و افزود : باتوجه به شاخص های فنی پروژه، مسائل بین المللی و همچنین پیچیدگی‌های طرح و معارضین ترافیکی و تأسیساتی، فعالیت‌های عمرانی با دشواری‌های زیادی روبرو بود که در نهایت با تلاش و همت متخصصان ایرانی و توان بومی برطرف شده است.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد افزود: برای احداث این پل سه طبقه بیش از 102 کیلومتر جوشکاری در سخت‌ترین شرایط جوی و محیطی و در کل 6200 مترمکعب بتن ریزی انجام شده که با در نظر گرفتن نوع سازه و کارکرد آن در سطح کشور کم نظیر است.

کد خبر 215900

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار