مجموع نظرات: ۰
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۶:۰۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: سه فضانورد حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی، روز گذشته یک فیلم جدید از مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان را پیش از اکران در سینماهای آمریکا در فضا دریافت و مشاهده کردند

سینما در ایستگاه فضایی

به گزارش ایسنا، فیلم "پیشتازان فضا به سوی تاریکی" جدیدترین فیلم یکی از طولانی‌ترین مجموعه‌ داستان‌های علمی تخیلی قرار بود روز گذشته در آمریکا اکران شود، اما ناسا این فیلم را پیش از تاریخ رسمی انتشار آن به ایستگاه فضایی ارسال کرد.

این نمایش فیلم به ویژه برای یکی از اعضای حاضر در ایستگاه چشمگیر است. کریس کسیدی قرار بود در یک گپ گروهی با جی‌جی آبرامز، کارگردان فیلم و چند تن از بازیگران آن از جمله کریس پاین (کاپیتان کرک)، آلیس ایو (دکتر کارول مارکوس) و جان چو (سولو) در  شرکت کند.

به گفته مقامات ناسا، کسیدی قرار بود اطلاعاتی در مورد زندگی در ایستگاه فضایی را در اختیار آنها بگذارد.

این اولین بار نیست که یک فیلم جدید به فضا ارسال شده است. اولین فیلم از مجموعه پیشتازان فضا در زمان اکران آن در سال 2009 به فضا ارسال شد. در سال 2005 نیز فیلم هری پاتر و جام آتش برای سرگرمی اعضای ایستگاه فضایی بین المللی به فضا ارسال شد.

به تازگی سه تن از اعضای ایستگاه پس از پنج ماه اقامت در فضا به زمین بازگشته و کسیدی، پاول وینوگرادوف و الکساندر میسورکین را برای نگهداری از این مدارگرد تا زمان ورود اعضای جدید در اواخر ماه مه تنها گذاشته‌اند.

کد خبر 214625
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز