همشهری آنلاین: «لئوناردو دی‌کاپریو» با میزبانی حراج کریستی موفق به جمع‌آوری 35 میلیون دلار به نفع حفاظت محیط‌ زیست و حیات‌ وحش شد.

بازیگر سینمای جهان

به گزارش ایسنا، حراج 11 ساعته کریستی که به میزبانی «لئوناردو دی‌کاپریو» برای جمع‌آوری کمک‌های خیریه به نفع حفاظت محیط‌ زیست و حیات‌ وحش برگزار شد، در پایان با فروش 35 میلیون دلاری به کار خود پایان داد.

در این حراجی 33 اثر از هنرمندان معاصر چون «اد راشا»، «جولین شنابل»، «بنکسی»، «الیزابت پیتون»، «تاکاشی ماراکامی» و «ریمون پتیبون» در معرض فروش قرار داشت که رکورد فروش بسیاری از این آثار شکسته شد.

علاه‌بر دی‌کاپریو، چهره‌های سرشناس دیگری چون «توبی مگوایر»، «بردلی کوپر»،«مارک وانلو» و «سلما هایک» در این حراجی حضور داشتند.

این حراجی در نهایت فراتر از پیش‌بینی 18 میلیون دلاری موفق به فروش 35 میلیون دلار شد و مبلغ جمع‌آوری شده به نفع بنیاد «دی‌کاپریو» برای کمک به محیط‌ زیست و حیات‌ وحش هزینه خواهد شد.

دی‌کاپریو در بیانیه‌ای که در وب‌سایت خود منتشر کرد گفت: با وجود تلاش‌های صورت گرفته در سراسر جهان‌، سیاره ما در خطر است‌.

دنیای مدرن فشار زیادی روی سیستم‌های طبیعی وارد می‌کند؛ ما در حال نابود کردن جنگل‌ها و آلوده کردن هوا و آب و نیز صید بیش از حد در اقیانوس‌ها و انقراض گونه‌های گیاهی و جانوری هستیم.

ما این حراجی را برای حفاظت از سیاره‌مان برپا کرده‌ایم، پیش از این که خیلی دیر شود.

 

کد خبر 214142
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی