چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۶:۳۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: «تهران کمی مایل به راست» تازه ترین مجموعه آثار عکاس صاحب سبک و جوان محمد غزالی، عصر جمعه 20 اردیبهشت در گالری اثر رونمایی می‌شود.

عکاسی

به گزارش همشهری آنلاین، محمد غزالی که مقام نخست نهمین بی ینال عکس تهران در سال 1383 را از آن خود نموده است، در تصاویر تازه اش با تکنیک «فیلم پولا روید تاریخ مصرف گذشته» «تهرانی نوستالژیک» را روایت می‌کند.

27 عکس این نمایشگاه در سالهای 1389 تا 1392 خلق شده اند، همگی تک نسخه و در ابعاد 8/10×5/8 سانتی متر به چاپ رسیده اند.

عکس های غزالی همواره رویکردی مفهومی دارند و با گذر از مدیوم ارائه اثر، چه بسا ساحت میان رسانه ای و میان رشته ای می‌یابند؛ در همین مجموعه، او با تکنیک خاصی که برگزیده و حتی مخدوش نمودن آگاهانه بخشی از اثر، در پی هویت و اصالتی می‌رود که در زردی و کمرنگی آشنای عکس های قدیمی، گویی به تاریخ پیوسته اند و شاید تاریخ مصرف گذشته قلمداد شوند.

غزالی 32 ساله که تحصیلاتش نیز کارشناسی عکاسی است، دوبار در رویداد بزرگ «پاریس فوتو» حضور داشته است.

او همچنین با گالری اثر دو آرت فر بین المللی «آرت مسکو» و «کانتمپوری آرت استانبول» را تجربه نموده و در قالب حدود 20 نمایشگاه جمعی آثارش در کشورهایی نظیر استرالیا، فرانسه، ترکیه، کویت ... به نمایش درآمده است.

این عکاس جوان و صاحب سبک، ده سال پیش نخستین نمایش انفرادی عکس هایش را در گالری های تهران آغاز نموده است و در این مسیر مجموعه های تأمل برانگیز و تماشایی: جای سر خوبان، روبان قرمز، یادداشت برداری، تابستان 84، سلول سیاه و بازگشتی به فراموشی را ارائه داده است که همگی با استقبال خوبی از سوی جامعه هنری روبرو شدند.

گالری اثر در خیابان ایرانشهر، خیابان بر فروشان، پلاک 16 واقع شده است.

 

 

کد خبر 213184
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز