مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۷:۱۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: مشاور عالی سازمان سنجش زمان اعلام نتایج المپیادهای متمرکز و غیرمتمرکز را اعلام کرد.

حسین توکلی در گفتگو با مهر، با بیان اینکه آزمون المپیاد غیرمتمرکز علمی داشجویان کشور در قطب های هشتگانه برگزار شد،گفت: نتایج این آزمون پس از تصحیح اوراق توسط اعضای کمیته های علمی قطب‌ها در اواخر خرداد و نتایج هیجدهمین المپیاد متمرکز که همزمان با آزمون کارشناسی ارشد در بهمن سال گذشته برگزار شد هفته نخست خرداد از طریق سایت مرکز المپیاد اعلام می شود.

به گفته وی منتخبین المپیادهای متمرکز و غیرمتمرکز در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 12 و 13 تیر سال جاری در مرحله نهایی المپیاد شرکت خواهند کرد.

سخنگوی سازمان سنجش، افزود: برگزیدگان مرحله نهایی شیمی و ریاضی به صورت یک تیم پنج نفره در روزهای 21 تا 24 مرداد سال جاری با دانشجویان خارجی شرکت کننده در المپیادهای بین المللی این دو رشته به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش مهر، رقابت المپیاد علمی غیرمتمرکز در دانشگاه تربیت مدرس به عنوان قطب شماره 1 با 400 داوطلب، دانشگاه مازندران به عنوان قطب شماره دو با 300 داوطلب، دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان قطب سوم با 250 داوطلب، دانشگاه تبریز به عنوان قطب چهارم با 300 داوطلب، دانشگاه اصفهان به عنوان قطب پنجم با 300 داوطلب، دانشگاه شیراز به عنوان قطب ششم با 275 داوطلب، دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان قطب هفتم با 550 داوطلب و دانشگاه بوعلی سینا همدان به عنوان قطب هشتم با 220 داوطلب همچنین در دانشگاههای سیستان و بلوچستان و رازی کرمانشاه پایان هفته گذشته برگزار شد.

در المپیاد نیمه متمرکز علمی دانشجویی، متقاضیان در آزمون 16 رشته شامل زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصدی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر و مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات به رقابت پرداختند.

کد خبر 212946

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار