همشهری آنلاین: گالری مژده عصر جمعه 20 اردیبهشت با برپایی نخستین نمایشگاه نقاشی رامین شهوق یاد و خاطره زنده یاد رامیز شهوق را گرامی می‌دارد.

نقاشی

به گزارش همشهری آنلاین، «شهوق»ها رامیز و چنگیز، هنرمندان فقید صاحب سبک و نام در خانواده نقاشی ایران هستند که رامیز در سال 1358 و برادرش چنگیز در سال 1375 به دیدار یار شتافتند.

اما اینک رامین شهوق (فرزند رامیز) در 36 بهار زندگیش با ارایه 12 نقاشی قصد دارد هم راه پدر را ادامه دهد هم بار دیگر نام این خانواده هنرمند را در یادها زنده نگاه دارد.

به گفته این هنرمند جوان همه این آثار از سال 1389 تا امروز خلق شده اند و برای نخستین بار است که آثار هنری اش را به تماشا مردم می‌گذارد.

او در خلق این آثار با رجعت به تکنیک خاص پدرش و علاوه نمودن برخی متدهای امروزی تلاش کرده است نقاشی های انتزاعی که بافت های اکسپرسیونیستی دارند را روی بوم ارایه دهد.

او با بهره مندی از شیشه خرده ها و رنگ هایی که لایه لایه در کوره پخته شده و عمل آمده اند نوعی خاص از نقاشی آبستره را خلق کرده که پدرش نیز چهار دهه پیش انجام می‌داد.

در کنار آثار پسر چند اثر از زنده یاد رامیز شهوق به تماشا گذاشته می‌شود.

این هنرمند در سال 1353 در نمایشگاهی به مناسبت المپیک آسیایی تهران در کنار نقاشان بزرگی نظیر سهراب سپهری، حسین زنده رودی و ... در زمره برگزیدگان قرار گرفت.

نمایشگاه رامین شهوق تا 30 اردیبهشت در گالری مژده واقع در سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان 18 شرقی، پلاک 27 واحد یک دایر خواهد بود و علاقمندان می‌توانند همه روزه از ساعت 17 تا 20 از این آثار دیدن کنند.

کد خبر 212703
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی