جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) با صدور بیانیه‌ای تاریخ عقب نشینی این گروه جدائی طلب از ترکیه را 5 ماه می‌( 15 اردیبهشت) اعلام کرد.

پ ک ک

به گزارش مهر به نقل از یورو نیوز، حزب کارگران کردستان ترکیه با انتشار بیانیه‌‌ای اعلام کرد که نیروهای خود را از تاریخ پنجم ماه می از مرزهای ترکیه بیرون می‌‌برد. این حزب اعلام کرد در صورت حمله نظامی نیروهای ترکیه، آن‌ها بار دیگر وارد درگیری نظامی خواهند شد.

در این بیانیه که از سوی "مراد قره ایلان" رئیس اجرایی حزب کارگران کردستان ترکیه صادر شده، تاکید شده که اگر در روند خروج نیروها از مناطق مرزی ترکیه، حمله‌ نظامی از سوی نیروهای ترک صورت گیرد، روند عقب‌ نشینی متوقف شده و به هرگونه حمله پاسخ داده خواهد شد. وی تاکید کرد: در صورت بروز کوچک‌‌ترین حمله‌ از سوی ترکیه ما به دفاع از خود بر‌می‌‌خیزیم.

"پ ک ک " در بیانیه‌ خود اعلام کرد که عقب‌ نشینی "تدریجی" خواهد بود و نیروهای نظامی در گروه‌های مختلف به تدریج از مرزهای ترکیه خارج خواهند شد. این بیانیه تاکید کرده است که این حزب تلاش می‌‌کند تا در "کوتاه‌ ترین زمان ممکن" تمام نیروهای نظامی خود را از ترکیه خارج کند.

کد خبر 211096
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی