همشهری آنلاین: تحقیقات انجام شده نشان می‌دهند که عصاره دانه انگور، عصاره برنج قرمز و بادام نقش مهمی را در کاهش کلسترول ایفا می‌‌کنند.

آشنایی با سه ماده غذایی مفید برای کاهش چربی خون

شما می‌توانید با پرهیز از خوردن موادغذایی که باعث افزایش کلسترول می‌شوند، کلسـترول خود را درحالت تعادل ونرمال نگه دارید.

موادغذایی که باعث جلوگیری از افزایش کلسترول می شوند عبارتنداز: بادام ،عصاره دانه انگور و عصاره برنج قرمز.

عصاره برنج قرمز، یکی ازجدیدترین روش های کاهش کلسترول است. مطالعات انجام شده دردانشگاه پنسیلوانیا سال 2010 نشان می‌دهند که این عصاره طبیعی می تواند از افزایش کلسترول جلوگیری نماید. دراین تحقـیقات 60 نفرشرکت کننده وجودداشت که دارای کلسترول بالایی بودند.

برای 30 نفرازشرکت کننده‌ها، یک رژیم غذایی خاص به همراه عصاره برنج قرمز در نظرگرفته شد. شرکت کننده‌های باقیمانده از یک شبه دارو و رژیم غذایی مشابه استفاده نمودند. بعداز24 هفته مشخص گردید که افراد مصرف کننده عصاره برنج قرمز،25 تا 35 درصد کاهش در کلسترول LDL داشتند.چون این مکمل غذایی طبیعی یک روش جدید محسوب می‌شود، شما باید قبل از خوردن آن با پزشک خود مشورت نمایید.

بادام، نقش چشمگیری را درکاهش کلسترول ایفا می‌نماید. یونانی‌های قدیم راز آن را می‌دانستند. درآن زمان، بادام یک آجیل معروف یونانی محسوب می‌شد. امروزه محققان متوجه شده‌اند که بادام نقش موثری را درسالم بودن قلب ایفا می‌نماید و به همین علت، باید آن را به عنوان یک ماده غذایی اصلی در رژیم غذایی خود گنجاند.

بادام حاوی چربی اشباع نشده بالایی است و می تواند باعث کاهش LDL یا کلسترول بد، بدون آنکه اختلالی درسطوح HDL یا کلسترول خوب ایجاد نماید، شود. شما می‌توانید برای شروع از بادام استفاده کنید .

عصاره دانه انگور، یکی دیگر از مواد غذایی است که باعث کاهش کلسترول می‌شود. خود انگور، از هزاران سال پیش به عنوان یک ماده غذایی موثر و مقوی شناخته شده است.

انگور حاوی مواد شیمیایی خاصی است. این مواد شیمیایی درحقیقت به عنوان آنتی اکسیدان در نظر گرفته می‌شوند.علاوه برخاصیت کاهش دهندگی کلسترول ، باعث سالم نگه داشتن قلب نیزمی‌گردند.

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهند که عصاره دانه انگور، عصاره برنج قرمز و بادام نقش مهمی را در کاهش کلسترول ایفا می‌نمایند.

منبع: salamatnews.com

کد خبر 210447

برچسب‌ها