مجموع نظرات: ۰
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک شرکت زیست‌فناوری موفق به ایجاد شیوه‌ای برای تبدیل چربی اضافی به استخوان‌های جدید برای جایگزینی ساختارهای استخوانی آسیب‌دیده شد

پرورش استخوان از چربی

به گزارش ایسنا، با این یافته‌های جدید، شرکت Bonus Biogroup می‌تواند به میلیون‌ها انسان در سراسر جهان که از بیماری‌های استخوانی مانند آرتروز و عفونت استخوان رنج برده یا افرادی که تصادفات منجر به آسیب‌های جبران‌ناپذیر به استخوان داشته‌اند، کمک کند.

پس از اسکن استخوان‌های بیمار برای تعیین شکل آنها، این سلول‌ها در یک چارچوب پرورش یافته، سپس برای دو تا سه ماه در یک قالب قرار گرفته و یک استخوان کاملا جدید را به وجود می‌آورند که جای استخوان معیوب را خواهد گرفت.

فرآیند استخراج سلول نسبت به اعمال جراحی جایگزینی استخوان امروزی بسیار غیرتهاجمی‌تر است. در این عمل‌ها که بسیار دردناک بوده و نیاز به مراقبت پس از عمل طولانی دارند، تکه‌ای از استخوان بیمار گرفته شده و به شکل مشابه نمونه نیازمند جایگزینی درآورده می‌شود.

در این رویکرد جدید، با استفاده از لیپوساکشن، مقداری از سلول‌های چربی شکم فرد گرفته شده و آنها را به شکل سلول استخوان پرورش می‌دهند.

در حال حاضر این فرآیند تنها بر روی موش‌ها انجام شده اما به گفته دانشمندان، کارآزمایی‌ها بر روی انسان به زودی طی سه سال آینده آغاز خواهد شد.

این ابتکار جدید که تولید آن پنج سال به طول انجامیده، می‌تواند همچنین در دندانپزشکی نیز مورد استفاده قرار بگیرد چرا که بسیاری مواقع کاشت‌های دندانی به دلیل فقدان ساختار استخوانی نمی‌توانند ریشه بگیرند.

کد خبر 210112

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار