مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۷
۰ نفر

گروه شهری: رئیس دانشگاه لامارو پوزانی رم و جمعی از دانشجویان نخبه این دانشگاه ایتالیایی از امکانات حمل‌ونقلی تهران بازدید کردند.

پروفسور استیفانو سم پلیچی در دیدار از مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران گفت: مردم ایتالیا و ایران به‌عنوان کشورهایی متمدن با تمدن باستانی چند هزار ساله دارای نقاط اشتراک فراوانی هستند که به نزدیکی هر چه بیشتر مردم این دو کشور کمک می‌کند. وی با ابراز خشنودی نسبت به‌وجود مرکزی مدرن و در عین حال زیبا به‌منظور کنترل ترافیک تهران افزود: فعالیت این مرکز نشان‌دهنده تکنولوژی پیشرفته ایران و استفاده و به‌ کارگیری‌های فناوری‌های روز دنیا از سوی مدیریت شهری تهران است. سم پلیچی با اشاره به اینکه شهر رم با سه میلیون نفر جمعیت دارای یک میلیون دستگاه خودرو است، اظهار کرد:

مردم رم ساعت‌های متمادی در ترافیک بلوکه شده این شهر می‌مانند و وجود مرکزی تا این اندازه پیشرفته نه‌تنها در رم بلکه در بسیاری از شهرهای ایتالیا و دیگر کشورهای اروپا نیز وجود ندارد و حتی می‌تواند سرمشق شهرهای پیشرفته دنیا نیز باشد. وی وجود ارتباطات اجتماعی و مراودات انسانی را مکمل موضوعات فنی و مهندسی در مبحث حمل‌ونقل و ترافیک دانست و تصریح کرد: رم شهری باستانی است و مرکز این شهر قرن‌ها پیش از اینکه اتومبیل اختراع شود، ساخته شده و ارابه‌ها و کالسکه‌ها در سنگفرش‌های آن حرکت می‌کردند.

رئیس این دانشگاه ایتالیایی با اشاره به مشکلات رفت‌وآمد در رم با توجه به خیابان‌های باریک و نبود شبکه گسترده مترو در این شهر قدیمی، اضافه کرد: در تهران کارهای بسیاری در ارتباط با گسترش زیرساخت‌های حمل‌ونقلی و توسعه ناوگان حمل‌ونقل همگانی در دست انجام است و البته در رم نیز مانند تهران ترجیح با حمل‌ونقل عمومی است. در این بازدید همایون فتاحی مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران با ارائه گزارشی از امکانات مدیریت هوشمند ترافیک در پایتخت کشورمان گفت:

1100دستگاه دوربین نظارت تصویری، 700کیلومتر فیبر نوری و دوربین‌های ثبت سرعت در 100نقطه در شبکه معابر بزرگراهی، ازجمله تجهیزات هوشمند کنترل ترافیک در تهران است. همچنین شهرام جباری‌زادگان مدیر روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری در این بازدید تأکید کرد: تهران با بیش از8.5میلیون جمعیت و 700کیلومترمربع مساحت، دارای حداقل سه میلیون دستگاه خودرو و دو میلیون دستگاه موتورسیکلت است و روزانه 22میلیون جابه‌جایی در این کلانشهر صورت می‌گیرد که 60درصد آن از طریق حمل‌ونقل عمومی است.

بازدید دانشجویان نخبه ایتالیا از مترو و اتوبوس‌های تندرو تهران

دانشجویان نخبه ایتالیایی پس از بازدید از مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران با حرکت در یک دستگاه اتوبوس دو کابین در مسیر خطوط یک و پنج اتوبوس‌های تندرو، با یک دستگاه قطار مترو از ایستگاه آزادی به ایستگاه صادقیه رفتند و در پایان از پارک آموزش ترافیک پونک دیدن‌کرده و از نزدیک با فعالیت‌های آموزشی این پارک در حوزه فرهنگسازی ترافیک آشنا شدند.

کد خبر 209540

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار