همشهری آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات برخی از نمایندگان در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه 92 گفت: مقام معظم رهبری درخصوص هدفمندی کار را به مجلس و دولت محول کردند.

ایسنا نوشت: علی لاریجانی در صحن علنی نوبت 27 فروردین ماه پیش از رای‌گیری در مورد کلیات لایحه بودجه 92 گفت: صحبت‌های مخالفین، موافقین و سایر نمایندگان نشان‌دهنده دغدغه نمایندگان برای بهبود کارهای کشور در اسرع وقت است. به طوری که حتی کسانی که مخالف لایحه صحبت کردند، نگرانی در این رابطه داشتند. طبیعتا این موارد باید مورد توجه دولت و تلفیق قرار گیرد و اصلاحاتی در لایحه ایجاد شود.

رییس قوه مقننه افزود: البته فضای مجلس، فضای آزادی بیان است. نظرات آقایان محترم است و آنها می‌توانند آزادانه نظر دهند اما باید خودمان توجه کنیم که ما برای آنکه مصالح کشور به خصوص مشکلات کنونی با دقت بررسی و حل شود، مامور هستیم.

وی در واکنش به اظهارنظرهای پراکنده برخی نمایندگان خاطرنشان کرد: نکته دیگر راجع به موضوع هدفمندی یارانه‌ها و نظر رهبری است که در جلسه امروز مطرح شد. آنقدر که اطلاع دقیق دارم، این موضوع را ایشان به یک کارشناسی محول کردند که در مجلس و دولت انجام می‌شود. این بدان معناست که نمایندگان در کمیسیون تلفیق این موضوع را طبق مجموعه مختصات و نیازهای کشور بررسی کنید و هر تصمیمی که بگیرید، همان متناسب شرایط کشور است که ایشان با این رای موافق هستند و نظر خاصی در این زمینه فی‌الحال ندارند و اطمینان دارند که شما در مجلس کار کارشناسی خواهید کرد و طبق مصالح کشور تصمیم خواهید گرفت.

وی در جمع‌بندی گفت: فکر می‌کنم نکاتی که نمایندگان گفتند، نکات قابل توجهی بود که با رویکرد حل مشکلات در کمیسیون تلفیق، آقای مصباحی‌مقدم و سایر اعضای کمیسیون تلفیق باید این نکات را به دقت مورد توجه قرار دهند تا دغدغه‌های دوستانی که مخالف لایحه بودند، مرتفع شود.

رییس مجلس همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به زلزله دقایق پیش سراوان استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و خواستار رسیدگی سریعتر مسئولان مربوطه به این موضوع با توجه به شدت ریشتر زلزله رخ داده شد.

کد خبر 209525
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز