همشهری آنلاین: استاد جلال ذوالفنون علاوه بر سه تار، ویلن و تار هم می‌نواخت. اکنون و بعد از یک سال از درگذشتش اجرای تارنوازی او با عنوان آسمان منتشر شد.

به گزارش همشهری آنلاین حمید اسفندیاری مدیر انتشارات آوای باربد در گفت و گو با خبرگزاری هنرذ گفت: آلبوم "در آسمان" آخرین اثر زنده یاد جلال ذوالفنون با خوانندگی علیرضا ادیب از سوی انتشارات آوای باربد منتشر شد.

مدیر انتشارات آوای باربد در ادامه خاطرنشان کرد: در این اثر از اشعار فروغی بسطامی، مثنوی نظامی گنجوی و رهی معیری استفاده شده است و قطعات آوازی در فضاهای دشتی، سه گاه، گوشه حسن موسی، سوز و گداز، گیلکی، صمدی، ابوعطا و بیات ترک اجراشده است. همچنین تصنیف "شمع و گل و پروانه" دوباره بازخوانی شده است.

اسفندیاری در ادامه تاکید کرد: در این اثر مهدی شیرازی با کمانچه و نیما ضرغامی با تنبک نیز با این نوازنده چیره دست همکاری کرده اند.

حمید اسفندیاری در پایان گفت: زنده یاد جلال ذوالفنون در سال های پایانی عمر خود، در همنشینی با علیرضا ادیب از شاگردان سال های دور اساتیدی چون مهرتاش، قوامی و کریمی دست به تار برد و قطعاتی را با این ساز ضبط کرد که در نوع خود جالب توجه است.

 

کد خبر 208157

برچسب‌ها