یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۳

همشهری آنلاین: استاد جلال ذوالفنون، نوازنده نامدار سه تار که چندی پیش به دلیل بیماری قلبی عمل قلب باز انجام داده بود،عصر روز 28 اسفند ماه دار فانی را وداع گفت.

سید عباس سجادی ،شاعر و ترانه سرا و مدیر موسیقی  سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران ضمن اعلام این خبر به همشهری آنلاین گفت که استاد سه هفته قبل عمل قلب باز داشتند و متاسفانه عصر امروز که حالشان به هم خود به بیمارستان البرز  می برندش که تلاشهای پزشکان نتیجه نمی دهد و ایشان دار فانی را وداع گفتند.

حسین پرنیا  آهنگساز و نوازنده سنتور  که خود مقیم کرج است لحظاتی قبل در گفت و گو با همشهری آنلاین گفت که حال عمومی استاد بعد از عمل جراحی سه هفته گذشته خوب بود و متاسفانه امروز خبر شدم که ایشان اوضاعشان وخیم است و هم اینک  عازم منزل ایشان در کرج هستم.

جلال ذوالفنون در جشنواره موسیقی فجر امسال به عنوان چهره پیشکسوت تکنوازی مورد تقدیر قرار گرفت.

معروفترین اثر استاد ذوالفنون  آلبوم گل صدبرگ است که حاصل همکاری او،شهرام ناظری و رضا قاسمی است. در سال 85 به کوشش سروش قهرمانلو کتابی با عنوان گل صدبرگ که زندگینامه استاد ذوالفنون و نیز گفت و گو طرحی برخی دیدگاه های اوست به بازار کتاب راه یافت که ذوالفنون در نشستی به انتقادات و پرسش ها درباره این کتاب پاسخ گفت.

پیکر استاد ذوالفنون قرار است ساعت ده صبح  روز دوم فروردین سال 1391 از منزلشان در گوهردشت کرج تشییع و در امامزاده طاهر این شهر به خاک سپرده شود.

همشهری آنلاین درگذشت این استاد پیشکسوت موسیقی و نوازنده شهیر سه تار را به جامعه هنری ایران و اهالی موسیقی و خانواده آن مرحوم تسلیت می گوید و برای آن زنده یاد علو درجات را آرزو دارد.

اطلاعات تکمیلی درباره چگونگی مراسم تدفین این استاد شهیر اعلام خواهد شد.

کد خبر 163918

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار