جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۴
۰ نفر

همشهری آنلای: نماز جمعه تهران به امامت آیت الله امامی کاشانی در دانشگاه تهران برگزار شد.

امامی کاشانی آیت‌الله

به گزارش مهر، آیت الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و سخنان ایشان در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: همان طور که ایشان فرمودند امسال سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی است و اولین نکته مهم در این نامگذاری عنوان کردن مسئله حماسه برای دو موضوعی که دشمن آن را هدف قرار داده است.

وی افزود: نکته مهمی دیگری که در نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب مورد اشاره قرار گرفته است این است که دشمن از دو راه می‌خواهد به ملت ایران ضربه بزند اول اینکه مردم را از کارهای اساسی دور کند تا آنها به فروع و جزئیاتی همچون مسئله تهدیدها و تحریم‌ها توجه کنند و از این طریق جامعه مضطرب و ملتهب باشد. دومین هدف دشمن این است که صنعت، تکنولوژی، دانشگاه‌ها و حماسه‌های علمی کشور را مکتوم کند و بگوید که کاری نشده است.

خطیب جمعه تهران تصریح کرد: متاسفانه در این راستا برخی افراد در داخل که تعدادشان اندک است به موضوعات مورد نظر دشمن دامن می‌زنند.

وی با طرح این سئوال که حال ما باید در برابر این حربه‌های دشمن چه اقدامی انجام دهیم با ذکر آیه ای از سوره نحل گفت: در این آیه خداوند خطاب به پیامبر (ص) می‌فرماید:" تو از کارها و اقدامات خود خسته نشو و این چنین نباش که قلبت ناراحت شود بلکه در برابر مخالفان و دشمنانت محکم بایست و سخنت را بگو ". در عصر غیبت هم مخاطب این پیام الهی شخص رهبر معظم انقلاب است که امیدواریم خداوند قلب ایشان را مطمئن، آرام و محکم نگه دارد تا بتوانند همچون گذشته هدایت کنند و ملت هم پشت سر ایشان حرکت کنند.

آیت‌الله امامی کاشانی ادامه داد: در همین آیه آمده است که "خداوند با کسانی که تقوا دارند و احسان می‌کنند همراه است" یعنی ملت باید از گناه بپرهیزند و دنبال دنیا، دنیاطلبی، بخل و حسد نباشند. همچنین علاوه بر دوری از گناهان به دنبال احسان کردن باشند و به مستحبات هم عمل کنند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب و توصیه‌هایی که ایشان خطاب به نخبگان و افرادی که قدرت را در دست دارند اظهار کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند نخبگان ما باید به فکر این باشند که مملکت را چطور می‌توان از مشکلات موجود نجات داد. در این راه باید با سعی، کوشش، تدبیر و ابتکار این مشکلات را برطرف کرد.

خطیب جمعه موقت تهران اضافه کرد: سرمایه‌گذاری در تولید، ایجاد اقتصاد شکوفا، نجات دادن کشور از گرفتاری‌ها، بیکاری و فقر هم وظیفه کسانی است که قدرت را در دست دارند. انجام دادن این اقدامات واجب است.

وی با تاکید بر اینکه ملت باید برای برطرف کردن مشکلات موجود در کشور با حماسه رفتار کنند، خاطر نشان کرد: یعنی ملت باید برای جلوگیری از واردات، افزایش تولیدات داخلی و توسعه صنعت کشور هجوم بیاورند و واردات را تنها به جایی موکول کنند که امکان تولید برای ما وجود نداشته باشد.

آیت الله امامی کاشانی در ارتباط با بحث حماسه سیاسی هم یادآور شد: با توجه به اینکه در سال انتخابات قرار داریم یکی از نیازهای اصلی ما اتحاد، انسجام و استحکام بیشتر ملت است چرا که تاکنون این موضوعات باعث شده که دشمن به عقب برود. لذا آن کسی که در پای صندوق انتخابات ریاست جمهوری امسال حاضر نشود گناه کرده است و این موضوع ضد تقوا و تقوای سیاسی است چرا که تقوا فقط تقوای الهی نیست بلکه تقوای اقتصادی، تقوای سیاسی و ... تکمیل کننده این موضوع است.

وی تاکید کرد: حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای همچون گذشته باعث می‌شود که دشمن بفهمد باید با ملت ایران با عقل و احترام عمل کند چرا که تحریم‌ها و تهدیدها هیچ گونه تاثیری در اراده ملت ما نداشته است. امیدوارم خداوند به دشمنان جمهوری اسلامی عقل عطا کند.

امامی کاشانی همچنین در خطبه‌های اول نماز جمعه امروز تهران گفت: با توجه به اینکه در آغاز سال قرار گرفته‌ایم باید توجه‌مان را به خدای متعال بیشتر کنیم و کارهایمان را به او واگذار کنیم همچنین روز کاری خود در سال جدید را با ذکر صفات یا حی یا قیوم که ازصفات خداوند متعال است آغاز کنیم تا موجب زندگی آرام برای خود و فرزندانمان باشیم.

کد خبر 207361
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دین و اندیشه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز