مجموع نظرات: ۰
پنجشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: شهری در هندوراس برای دومین سال متوالی بعنوان خطرناکترین شهر جهان معرفی شده است.

هندوراس

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، میزان قتل و جنایت در شهر سن پدرو سولا در شمال غربی هندوراس همچنان رو به افزایش است و مردم شهر نیز صبرشان لبریز شده است.

خبرنگار شبکه سی ان ان در گزارشی گفت جمعیت این شهر به بیش از 700 هزار نفر می رسد و برای دومین سال متوالی بعنوان خطرناکترین شهر جهان معرفی شده است.

هر چند ارتش هندوراس تلاش می کند با جرم و جنایت و قتل در این شهر مقابله کند اما امار منتشر شده موفقیت ارتش هندوراس را تایید نمی کند.

خبرنگار شبکه افزود: بطور میانگین هر روزه سه نفر در شهر سن پدرو سولا کشته می شوند.

میگدونیا ایستاس از دانشگاه ملی هندوراس نیز می گوید شهر سن پدرو سولا در سال 2012 میلادی بیشترین آمار قتل و آدمکشی را داشته است و در مجموع 290 نفر در این شهر کشته شدند. بیشتر این افراد در خود شهر و مابقی در مناطق روستایی کشته شده اند.

بررسی ها حاکی است پس از سن پدرو سولا ، شهر اکاپوالکو در مکزیک و کاراکاس خطرناکترین شهرهای جهان محسوب می شوند. پنج شهر نیواورلئان ، دیترویت ،سن لوئیس ، بالتیمور و اوکلند آمریکا نیز در فهرست خطرناک ترین شهرهای جهان هستند.

کارشناسان می گویند مشکلات شهر سن پدرو سولا در هندوراس از اقدامات دولت مکزیک علیه گروه های قاچاق مواد مخدر و اقدام گسترده دولت امریکا در اخراج مهاجران تبهکار نشات می گیرد زیرا این اقدامات موجب شده که تبهکاران و قاچاقچیان به هندوراس روی آورند. نیروهای پلیس هندوراس مانند دیگر کشورهای آمریکای مرکزی از امکانات اندکی برای مبارزه با چنین افرادی برخوردارند.

کد خبر 206497
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها