همشهری آنلاین: قاضی ارشد دادگاه رسیدگی‌کننده به پرونده فساد مالی رئیس‌جمهور سابق فرانسه بسته‌ای حامل یک گلوله و پیامی تهدید‌آمیز دریافت کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه فرانس24، پرونده فساد مالی «نیکلا سارکوزی» رئیس‌جمهور سابق فرانسه بار دیگر پس از آنکه قاضی این پرونده بسته‌ای حامل یک گلوله و یک پیغام تهدید به مرگ دریافت کرد، جنجال به پا کرد.

اتحادیه دادگاه‌های فرانسه امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است که این بسته روز گذشته برای «ژان میشل گنتیل» قاضی اصلی رسیدگی به پرونده سارکوزی ارسال شده است.

یکی از همکاران گنتیل هم اعلام کرده است که در این نامه دیگر قضات پرونده هم به مرگ تهدید شده‌اند. به گفته وی از پلیس خواسته شده تا تحقیقات در مورد این نامه را آغاز کند.

در بیانیه اتحادیه دادگاه‌ها آنچه «اظهارات توهین‌آمیز» ارسال‌شده از سوی حلقه‌های نزدیک به سارکوزی تقبیح شده است. این بیانیه چنین اقداماتی را تلاشی برای اخلال در روند رسیدگی به پرونده دانسته است.

وکلای سارکوزی هفته گذشته هم تلاش کردند تا تصمیم سه قاضی برای اعلام اتهاماتی علیه وی را که می‌تواند امید سارکوزی برای بازگشت به سیاست را به باد دهد، تغییر دهند.

سارکوزی متهم است که در سال 2007 و در جریان رقابت‌های انتخاباتی به صورت غیرقانونی از «لیلین بتن‌کورت» ثروتمندترین زن جهان و صاحب کمپانی لوازم آرایش L'Oreal پول دریافت کرده است. اتهامی که سارکوزی همواره آن را رد کرده است.

کد خبر 206491

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار