همشهری آنلاین: دوازدهمین جشنواره و بازارچه خیریه به مناسبت فرا رسیدن سال نو و جشن نیکوکاری در راستای کمک به خانواده‌های نیازمند درفرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

Blumme

سید امیرحسین صانعی، دبیر جشنواره نوروزی نیکوکاری با اشاره به برگزاری جشنواره‌های نوروزی در آستانه فرارسیدن سال نو در مراکز فرهنگی و فرهنگسراهای سطح استان تهران، اظهار داشت: همه ساله در راستای جشن نیکوکاری و کمک به خانواده‌های نیازمند بازارچه‌های خیریه و نیز جشنواره‌های متنوع از سوی مراکز غیر دولتی با همکاری شهرداری و نهادها برگزار می‌شود تا مردم خیر و نیکوکار نیز در این مراسم‌ سهیم باشند.

صانعی با اشاره به این که در این جشنواره بیش از 45 غرفه متنوع پیش‌بینی شده است، گفت: این غرفه‌ها شامل سفره هفت سین، طبخ غذا، صنایع دستی، زیورآلات دست‌ساز مددجویان و افراد تحت پوشش، پذیرای احسان نیکوکاران خواهد بود.

دبیر جشنواره نیکوکاری و نوروزی، با اشاره به عرضه انواع شرینی‌جات با قیمت مناسب در این جشنواره عنوان کرد: شهروندان با خرید شیرینی مورد نیاز شب عید از غرفه‌های جشنواره علاوه بر شیرین کردن کام خود، شادی را به خانواده‌های تحت پوشش موسسه خیریه نیز هدیه خواهند کرد.

وی این جشنواره رامحلی برای عرضه کالاهای مختلف و موادغذایی دانست و افزود: درآمدحاصل از فروش کالا در این جشنواره که با یاری بیش از 200 نفر از اعضای یک موسسه خیریه برگزار می‌شود به صورت مستقیم صرف تامین نیازهای خانواده‌های محروم تحت پوشش این موسسه از قبیل مواد غذایی، درمان، آموزش، مسکن و اشتغال می‌شود.

صانعی به برگزاری مسابقه تهیه غذا در حاشیه این جشنواره اشاره کرد و گفت: به قید قرعه به بهترین غذاهای اهدایی در این جشنواره جوایز و لوح یاد بود اهدا خواهد شد.
صانعی شهروندان تهرانی را در یاری رساندن به نیازمندان پیشگام خواند و اظهارکرد: انتظار می‌رود امسال نیز مانند سنوات گذشته شاهد حضور فعال خیرین و نیکوکاران در بازارچه‌های خیریه به منظورفراهم آوردن زمینه کمکهای هرچه بیشتر به نیازمندان درآستانه سال نو باشیم.

وی ادامه داد: این سنت پسندیده در مناسبت‌های مختلف از سوی مردم به صورت خودجوش انجام می‌شود و در همین راستا دوازدهمین جشنواره نوروزی و نیکوکاری خیریه17 تا 19 اسفند ماه سال جاری از ساعت ١٠ صبح الی 22 در فرهنگسرای اندیشه، پایین‌تر از سیدخندان، پارک اندیشه برگزار می‌شود.

 

کد خبر 204248
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی