همشهری آنلاین: سرپرست وزارت ارتباطات گفت: در حوزه اینترنت بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت افزایش ۳۰درصدی پهنای باند اینترنت را در سال جاری شاهد خواهیم بود و بدین ترتیب هیچگاه قطعی در اینترنت کشور بروز نخواهد کرد.

فارس نوشت: محمد حسن نامی اظهار داشت: ظرفیت پهنای باند اینترنت و دیتای داخلی در مجموع به 128 گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته که این رقم در مقایسه با سال گذشته که 88 گیگابیت بر ثانیه بود، 45 درصد افزایش یافته است.

نامی افزود: در حوزه اینترنت بین الملل در شرکت ارتباطات زیرساخت افزایش 30 درصدی پهنای باند اینترنت را در سال جاری شاهد خواهیم بود که از Gbps 63 در سال گذشته به 83 گیگابیت بر ثانیه خواهد رسید.

وی در ادامه در خصوص پهنای باند دیتای داخلی توضیح داد: پهنای باند دیتای داخلی شامل سرویس‌های MPLS، VPLS و اینترنت است که در این حوزه نیز ظرفیت پهنای باند واگذار شده از Gbps 25 در سال 90 به Gbps 45 در سال جاری افزایش یافت که بیانگر رشد 80 درصدی در این حوزه است.

سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: این ظرفیت به مشتریان شرکت ارتباطات زیرساخت اعم از شرکت‌های مخابرات استانی، شرکت‌های خصوصی و دولتی و PAP ها واگذار خواهد شد و این وزارتخانه آمادگی دارد تا نیازهای متقاضیان را در تمامی استان‌ها به هر میزان که مورد نیاز است پاسخگو باشد.

وی افزود: شرکت ارتباطات زیرساخت با استفاده از شبکه گسترده 50 هزار کیلومتری فیبرنوری این شرکت خدمات مورد نظر این دسته ازمتقاضیان را در اقصی نقاط کشور ارایه خواهد کرد.

نامی افزود: علاوه بر این، مسیرهای جایگزین و پشتیبان که در شبکه ارتباطات زیرساخت پیش بینی شده است، امکان واگذاری خدمات پایدار و مطمئن را در شبکه این شرکت برای تمامی متقاضیان فراهم کرده است.

سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تأکید کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت از طریق هشت درگاه بین الملل اینترنت کشورمان را تامین می‌کند و در صورت اختلال در هر یک از این درگاه‌ها، ظرفیت پهنای باند مورد نیاز از دیگر مسیرها تامین خواهد کرد و بدین وسیله هیچگاه قطعی در اینترنت کشور بروز نخواهد کرد.

کد خبر 202159
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز